آخرین جنایت تکفیری ها در یبرود

کد خبر 15868 - 1393 01 | تاریخ: 1339 روز پیش-1393/01/01 | ساعت: 23:35

تروریست های جبهه النصره که مدعی برپایی خلافت اسلامی هستند، پس از قطعی شدن شکستشان در یبرود، تمام سوریه ای هایی را که گروگان گرفته بودند، به طرز فجیعی کشتند.


تکفیری ها یبرود را به علت واقع شدن در منطقه کوهستانی، دژ مستحکم خود می دانستند و سوریه ای هایی را که برای معاوضه یا فشار آوردن به دولت به گروگان می گرفتند، به این شهر منتقل می کردند، که راهبان شهر معلوله از جمله آنها بودند.

جبهه النصره، یک هفته قبل، پس از پیشروی های ارتش سوریه، راهبه ها را با صدها نفر از عناصر گرفتار شده خود، به ویژه تعدادی از زنان جهادنکاح که در مسیر اعزام به سوریه دستگیر شده بودند، معاوضه کرد، اما تعدادی از سوریه ای ها همچنان به عنوان گروگان در چنگ تکفیری ها باقی ماندند.

پس از متلاشی شدن جبهه تکفیری ها در یبرود و ورود نیروهای سوریه به داخل شهر، سربازان ارتش با صحنه های تکان دهنده و فجیعی مواجه شدند که با وجود تجربه های پیشین سربازان و پراکنده شدن تعداد بیشماری از اجساد تکفیری ها در اطراف، مشاهده این صحنه ها بسیار آزار دهنده بود.

filefile.[1]

تکفیری های پیرو مفتی های وهابی و مزدوران سعودی، پیش از فرار به سمت کوه های عرسال در مرز لبنان، سوریه ای های گروگان گرفته شده را قتل عام کرده بودند و برای نشان دادن شجاعت خود، سرهای آنها را بریده و در مسیر ورود ارتش سوریه قرار داده بودند.

در تصاویری که تکفیری ها، با افتخار در صفحات اینترنتی خود منتشر کرده اند، کنار سرهای بریده شده سوریه ای ها تکه مقواهایی گذاشته شده که روی آن نوشته اند: "یبرودتان را پس بگیرید، این سزای کسی است که از حکم جیش الاسلام تمرد کند."

این وحشیگری ها در حالی صورت گرفته که حتی یک شیعه نیز در میان گروگان ها نبوده و بجز راهبه های مسیحی که آزاد شدند، بقیه آنها از اهل سنت سوریه بودند و جرمشان این بوده که آنطور که تکفیری ها توقع داشته اند، رفتار نکرده اند.

به هر روی با پاکسازی یبرود، آخرین مقر منسجم جبهه النصره متلاشی شد و آنهایی که موفق به فرار شدند، ناچارند به صورت پراکنده در کوه های قلمون یا عرسال لبنان سر کنند و به امید پشتیبانی سازمان های اطلاعاتی عربستان یا رژیم صهیونیستی باشند.


منبع : قم پرس

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 5 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار