درخواست مالزی از آمریکا برای جستجوی لاشه هواپیما زیر دریا

کد خبر 16012 - 1393 01 | تاریخ: 1277 روز پیش-1393/01/03 | ساعت: 03:07

هشام الدین حسین وزیر دفاع مالزی پیش از این خواستار مشارکت و همکاری آمریکا برای جستجوی بستر دریا با هدف یافتن لاشه هواپیمای مسافربری شده است. با گذشت 2 هفته از ناپدید شدن هواپیمای مسافربری مالزیایی هنوز هیچ سرنخی به دست نیامده و ادامه تحقیق و جستجو تنها بر ابهامات و سئوالات مربوط به این حادثه عجیب می افزاید.

بر اساس این گزارش وزیر دفاع مالزی در گفتگوی تلفنی با چاک هیگل وزیر دفاع آمریکا این درخواست را مطرح کرده است. پنتاگون افزود، هیگل در این گفتگوی تلفنی به همتای مالزیایی خود گفته است که آمریکا امکان استفاده از تجهیزات فنی خود برای اجرای این ماموریت را بررسی و ارزیابی خواهد کرد و نتیجه آن را در آینده نزدیک اعلام می کند.

در حالی که پیش از این نخست وزیر استرالیا از پیدا شدن دو شیء در اقیانوس هند خبر داده بود که احتمالا تکه ای از لاشه هواپیما بوده ولی تحقیقات انجام شده هنوز به جایی نرسیده است. بیش از 25 کشور جهان در ماموریت جستجوی این هواپیمای مسافربری مشارکت دارند ولی هنوز کوچکترین سرنخی از سرنوشت این هواپیما و مسافران آن به دست نیامده است.

هواپیمای بوئینگ 777 متعلق به شرکت هواپیمایی مالزی روز شنبه گذشته در ساعت 12 و 41 دقیقه فرودگاه کوالالامپور را با 239 مسافر و خدمه به مقصد پکن ترک کرده ولی در ساعت یک و 20 دقیقه از رادارها محو شده و تماس خلبان با برج کنترل قطع شده است. این هواپیما حامل 12 خدمه و 227 مسافر از جمله 154 تبعه چینی بوده است.


منبع : تسنیم،رویترز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 20 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار