فقط مدیران بخوانند

کد خبر 16036 - 1393 01 | تاریخ: 1338 روز پیش-1393/01/03 | ساعت: 13:20

دانش مدیریت در دنیای تجارت همواره در مسیر رشد و تکامل حرکت کرده است. امروزه دستیابی به موفقیت در یک مجموعه مدرن و قانونمند اقتصادی بدون برخورداری از مدیران لایق امری محال و قطعا غیر ممکن است. از این رو علم مدیریت پیوسته در حال تغییر و تکامل است. در این مسیر، مبحث مدیریت از تعاریف سنتی گذشته فاصله خود را زیاد کرده و هر روز بیشتر با شرایط جدید هماهنگ و همسو می شود. به عبارت دیگر یک مجموعه فعال تجاری را نمی توان تنها با ملزم کردن اعضا برای حضور به موقع در محل کار  و مواردی دیگر از این دست مدیریت نمود زیرا حفظ موقعیت در میدان رقابتی تجارت امروز نیازمند توانایی های مدیران در سطوحی بالاتر و علمی تر از گذشته است.
داریو گانر اقتصاددان برجسته بلژیکی در این رابطه می گوید: برخی مدیران با زمان حاضر نزدیک به 2 دهه فاصله دارند! آنها گمان دارند با تداوم روش های ناکارآمد گذشته و پافشاری بر تجربیات خود می توانند تضمینی برای موفقیت در بازار داشته باشند. اما باید پذیرفت زمانه در حال تغییر است و نیازهای بازار نیز ثابت نخواهد ماند. بنابراین کمی به روز رسانی و برخورداری از علم مدیریت می تواند برگ برنده ای برای رقابت در بازار باشد.pr10 Copy
هر چند نمی توان منکر نقش تجربه در موفقیت یک  تجارت شکوفا بود اما همه چیز را هم نباید به تجربه و اتفاقات خوش گذشته واگذار کنیم. شاید زمان آن فرارسیده باشد تا چند پرسش مهم را از خود داشته باشیم و در نهایت بر اساس نتایج آن، در دیدگاه مدیریتی خود تغییراتی را ایجاد کنیم.
با مدیریت زمان آشنایی دارید؟ آیا می دانید مدیران امروز پیش از آغاز فعالیت خود دوره هایی رابرای آشنایی با مدیریت زمانی سپری می کنند که طی آن نحوه رقابت و البته غلبه بر زمان را در شرایط عادی و مواقع بحرانی می آموزند. مدیری که زمان مجموعه تحت مدیریت خود را برنامه ریزی و کنترل می کند هیچگاه افسوس از دست دادن فرصت ها را ندارد.
با آداب رفتاری ویژه مدیران آشنایی دارید؟ آیا می دانید هر حرکت و اشاره ای از جانب یک مدیر می تواند مفهوم و آثار روانی مشخصی داشته باشد. از این رو در استانداردهای بین المللی مدیریت، همواره می آموزیم که چگونه بپوشیم، صحبت کنیم، رفتار کنیم و البته خود را کنترل کنیم. یک مدیر همواره با شرایط مختلف مواجه خواهد شد، پس باید آماده باشیم. همه چیز را به بخت و اقبال واگذار نکنید.
با مفهوم واژه پرسنل و یا کارکنان آشنایی دارید؟ لازم است تا رویکرد خود را نسبت به کارمندان تغییر دهید. تیمی که برای شما فعالیت می کند باید از دیدگاه رواشناسی مورد تجزیه و تحلیل یک مدیر موفق قرار گیرد. پس رواشناسی یکی از مباحث تخصصی در مبحث مدیریت خواهد بود.برخورد مناسب با کارمندان را باید در کارگاههای تخصصی آموزش مدیریت بیاموزید.
از مدیریت سرمایه چه می دانید؟ خرید املاک و یا انبار کردن پول در بانک نمی تواند تمام دانش یک مدیر موفق از مدیریت سرمایه باشد. مطالعه و شناخت فرصت های سرمایه گذاری، آشنایی با ریسک بازار، شیفت کردن میان پیشنهادهای قابل توجه، تقسیم سرمایه در میان چند فرصت سرمایه گذاری، مدیریت ریسک معاملات و ... تنها بخش کوچکی از دانش مدیریت سرمایه در مبحث مدیریت است. پس به روز باشید.
فرصت را از دست ندهید! شما به عنوان یک مدیر موفق می توانید به مراتب موفق تر هم باشید؛ بنابراین فراگیری علم مدیریت را بخشی از زندگی کاری خود قرار دهید.


منبع : پول نیوز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 4 چند است؟

ADVERTISING