خوراک رومــانف روســی ( یک غذای خوشمزه با مرغ )

کد خبر 16176 - 1393 01 | تاریخ: 1335 روز پیش-1393/01/04 | ساعت: 21:07

فراموش نکنید که برای تهیه این غذا باید شير را كم‌كم اضافه نموده و سريع هم زد تا گلوله نشود

مواد لازم براي چهار نفر

سينه مرغ: 500 گرم

قارچ ورقه شده: 350 گرم

ژامبون مرغ: چهار ورق

پياز: يك عدد

زعفران دم‌كرده: يك قاشق چايخوري

كره: سه قاشق سوپخوري

آرد: سه قاشق ســوپخوري

شير: يك و نيم پيمانه

نمك، آبليــمو و روغن: به مــيزان لازم

پنير پيتزا رنده شده: 350 گرم

طرز تهيه

سينه‌مرغ را به مكعب‌هاي پنج سانتي‌متري برش زده، با پياز خلالي شده و زعفران مخلوط مي‌كنيم و چهار ساعت در يخچال قرار مي‌دهيم تا مزه‌دار شود. تابه را روي حرارت گذاشته و مقداري روغن در آن مي‌ريزيم تا گرم شود. مرغ‌هاي مزه‌دار شده را در روغن ريخته و با حرارت زياد چند دقيقه تفت مي‌دهيم تا مرغ پخته و آب نياندازد. قارچ را در تابه ديگري با حرارت زياد تفت مي‌دهيم تا آب نياندازد، آبليمو را نيز به قارچ اضافه مي‌كنيم تا رنگ آن سياه نشود.

ظرف مناسب فر را برداشته، كف و ديواره آن را چرب مي‌كنيم. مرغ تفت داده شده را به صورت كپه‌اي در وسط ظرف ريخته، روي آن قارچ تفت خورده را نيز به صورت كپه‌اي مي‌ريزيم و روي قارچ‌ها را با ورق‌هاي ژامبون مي‌پوشانيم. براي تهيه سس سفيد، آرد و كره را با هم تفت داده، شير را كم‌كم اضافه نموده و سريع هم مي‌زنيم تا گلوله نشود و به غلظت فرني برسد و به آن كمي نمك و فلفل مي‌زنيم. اين سس را روي سطح مواد ريخته و كل سطح مواد را مي‌پوشانيم و در انتها پنير را روي سطح سس مي‌ريزيم.

ظرف را در فر از قبل گرم شده با دماي 175 درجه سانتي‌گراد به مدت 15 تا 20 دقيقه روي بالاترين طبقه قرار مي‌دهيم تا روي خوراك طلايي شود.


منبع : جام جم

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 3 چند است؟