راه‌های کاهش استفاده کودکان از موبایل

کد خبر 16300 - 1393 01 | تاریخ: 1333 روز پیش-1393/01/06 | ساعت: 02:06

ظاهرا نخستین گامی که برای جلوگیری از استفاده نامناسب از گوشی‌های موبایل، این است که والدین منطقی با کودکان صحبت کنند و به آنها درباره استفاده مناسب از گوشی‌های موبایل توضیح دهند و آنها را قانع کنند که استفاده بیش از حد و نامناسب از گوشی‌های موبایل باعث به وجود آمدن مشکلاتی برای آنها می‌شود.
کودکان یاد می‌گیرند. بنابراین لازم است که والدین برای جلوگیری از استفاده زیاد آنها از موبایل خودشان کمتر از این دستگاه‌ها استفاده کنند.
کودکان نیاز دارند که وقت بیشتری صرف آنها کرد و نباید آنها را به حال خود رها کرد که زمان زیادی را صرف استفاده از گوشی‌های موبایل کنند. بنابراین می‌توان به جای هر کاری زمانی را برای آنها صرف کرد و با آنها بازی کرد تا وقت کمتری برای رفتن به سراغ گوشی‌های موبایل داشته باشند.
در نهایت کاری که افراد باید انجام دهند این است که استفاده از گوشی‌های موبایل را برای کودکان محدود کنند. مثلا فقط ساعات خاصی امکان کاربرد این گوشی‌ها را داشته باشند و از سوی دیگر برنامه‌های خاصی برای کودکان ارایه شده که امکان کنترل از راه دور توسط والدین را برای آنها فراهم می‌کند. به این ترتیب کودکان می‌توانند فقط به وب سایت‌ها و برنامه‌هایی که از پیش تعیین شده دسترسی داشته باشند و اجازه استفاده از این دستگاه‌ها را برای کاربردهای نامناسب نخواهند داشت.


منبع : موبنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط علم و فناوری