جام‌ ملت‌های آسیا مهم‌ترین رویداد فوتبالی سال

کد خبر 16319 - 1393 01 | تاریخ: 1337 روز پیش-1393/01/06 | ساعت: 02:57

00942690
آلساندرو دل‌پيرو، ستاره پيشين تيم فوتبال يوونتوس و تيم ملي ايتاليا به عنوان سفير رقابت‌هاي مرحله نهايي جام ملت‌هاي آسيا در سال 2015 معرفي شد.

دل‌پيرو که 2 فصل پيش يوونتوس را ترک کرد در حال حاضر به عنوان مهاجم در تيم اف سي سيدني توپ مي‌زند و سرشناس‌ترين چهره در فوتبال باشگاهي استراليا محسوب مي‌شود و به همين دليل فدراسيون فوتبال اين کشور کاپيتان پيشين بانوي پير را به عنوان سفير جهاني خود براي تبليغ بازي‌‌هاي جام ملت‌هاي آسيا که اين دوره آن در خاک استراليا برگزار مي‌شود، انتخاب کرده است.

دل‌پيرو در اين خصور اظهار داشت: دوست دارم اين بازي‌ها را از نزديک تماشا کنم به خصوص اگر تا آن زمان هنوز در استراليا مشغول بازي باشم.

دل‌پيرو که ماندن يا نماندن وي در تيم اف سي سيدني در هاله‌اي از ابهام قرار دارد، افزود: اميدوارم بتوانم در اين تيم بمانم و اين را در بخشي از مذاکراتم با مسئولان تيم هم اعلام کرده‌ام. نقش داشتن در برگزاري بازي‌‌هاي مرحله نهايي جام ملت‌هاي آسيا فوق‌العاده خواهد بود. اگر در سيدني بمانم انجام اين کار برايم آسان‌تر خواهد بود. ما مي توانيم در هر جايي براي اين رقابت‌ها تبليغ کنيم.

دل‌پيرو ادامه داد: حتي پيش از اينکه به استراليا بيايم علاقه زيادي به رويدادهاي فوتبال آسيا داشتم. به نظر من فوتبال آسيا به سرعت در حال پيشرفت است و فکر مي‌کنم هواداران آسيايي هم اکنون شناخت بيشتري نسبت به فوتبال دنيا دارند.

کاپيتان پيشين يوونتوس خاطرنشان کرد: در يک بازه زماني 3 هفته‌اي 32 بازي ميان تيم‌هاي ملي که در سطح فوق‌العاده‌اي قرار دارند، برگزار خواهد شد و به نظر من جام ملت‌هاي آسيا مهم‌ترين رويداد فوتبالي سال 2015 است و من از اين بابت که سفير اين رويداد شده‌ام احساس غرور مي‌کنم.

رقابت‌هاي جام ملت‌هاي آسيا که قرعه‌کشي مرحله نهايي آن فردا (چهارشنبه)‌در شهر سيدني برگزار مي‌شود، در ماه ژانويه سال 2015 آغاز خواهد شد.

 


منبع : سایت کنفدراسیون فوتبال آسیا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 3 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش