دو طلا و یک‌نقره دیگر برای تکواندوکاران نوجوان‌ایران

کد خبر 16339 - 1393 01 | تاریخ: 1334 روز پیش-1393/01/06 | ساعت: 03:38

در سومين روز از دهمين دوره مسابقات تکواندوي قهرماني نوجوانان جهان که سوم تا ششم فروردين به ميزباني چين تايپه و در سالن "آرنا" شهر تايپه آغاز شده است، تيم ايران صاحب دو مدال طلا و يک نقره شد و دو نماينده ديگر ايران حذف شدند.
در بخش پسران مهدي اسحاقي در وزن 45- کيلوگرم در نخستين مبارزه نماينده آمريکا را با نتيجه 17 بر يک از پيش رو برداشت، در دومين ديدار حريف فرانسوي را با نتيجه 14 بر صفر شکست داد، در سومين مبارزه تکواندوکاري از آلمان را با نتيجه هشت بر صفر از پيش رو برداشت و به جمع چهار نفر پاياني راه يافت و در اين مرحله نماينده‌اي از ترکيه را با نتيجه 16 بر 4 شکست داد و فيناليست شد.

اسحاقي در مبارزه فينال نيز به مصاف رقيبي از روسيه رفت که با نتيجه 12 بر 4 پيروز شد و به مدال طلاي اين وزن دست يافت.

در بخش دختران کيميا عليزاده در وزن 52- کيلوگرم در ديدار فينال به مصاف حريفي از کشور آلمان رفت که با نتيجه 9 بر يک پيروز شد و به مدال طلاي اين وزن دست پيدا کرد و بر سکوي قهرماني جهان ايستاد.

عليزاده براي رسيدن به فينال در نخستين ديدار "ماکولو" از آمريکا را با نتيجه 12 بر صفر از پيش رو برداشت، در دومين ديدار خود نماينده کنگو را با نتيجه 21 بر صفر شکست داد و در سومين ديدار خود نماينده يونان را با نتيجه 11 بر صفر مغلوب خود کرد. تکواندوکار وزن 52- کيلوگرم کشورمان در چهارمين ديدار خود نماينده کره را با نتيجه 3 بر صفر از پيش برداشت و به فينال رقابت‌هاي اين وزن راه پيدا کرد.

اميرحسين اميدي در وزن 78- کيلوگرم ايران در ديدار فينال به مصاف حريفي از کشور کره رفت که در پايان و با کسب نتيجه 13 بر 5 مغلوب شد و بر سکوي نايب قهرماني ايستاد.

اميدي براي فيناليست شدن در نخستين مبارزه "روسلان شين" از ازبکستان را با نتيجه 16 بر 2 از پيش رو برداشت، در دومين ديدار حريف چيني خود را با نتيجه 11 بر 4 شکست داد، در سومين مبارزه در پيکار با نماينده نيوزيلند با نتيجه 13 بر 8 پيروز شد، در چهارمين ديدار خود ورزشکار فرانسوي را با نتيجه 12 بر يک شکست داد و به مرحله نيمه نهايي صعود کرد.

مژگان زادمحمد هم در وزن 44- کيلوگرم ايران در نخستين مبارزه "نگويان تاي" از ويتنام را در راند طلايي شکست داد، در دومين مبارزه نماينده کانادا با نتيجه 5 بر يک از پيش رو برداشت ولي در مبارزه سوم خود شکست خورد و حذف شد.

پريسا جوادي تکواندوکار وزن 59- کيلوگرم ايران نيز در دومين ديدار خود، برابر نماينده آلمان 14 بر 2 مغلوب و حذف شد. جوادي در نخستين مبارزه خود، "گارزوکاستيا" از ليتواني را با نتيجه 6 بر صفر مغلوب خود کرده بود.

در دو روز گذشته اين رقابت‌ها شش نماينده ايران از دور مسابقات حذف شده بودند و فاطمه اموري نقره گرفته بود.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 13 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش