تیم ملی فوتبال دیگر مشکل مالی ندارد

کد خبر 16356 - 1393 01 | تاریخ: 1245 روز پیش-1393/01/06 | ساعت: 04:40

00946579

نصرالله سجادي ضمن تبريک سال نو به همه ايرانيان در تمام نقاط جهان به ستاد هماهنگي و آماده سازي تيم ملي فوتبال ايران درجام جهاني 2014 اشاره کرد و گفت : اين ستاد به منظور پشتيباني و حمايت از برنامه‌هاي تيم ملي فوتبال ايران در راه جام جهاني 2014 تشکيل شده است . اين ستاد متشکل از نمايندگان وزارت امور خارجه، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ،سازمان گردشگري ، صدا و سيما ، فدراسيون فوتبال و وزارت ورزش و جوانان است. کار اين ستاد از 2 ماه قبل و يک هفته در ميان به صورت منظم آغاز شده است.

عدم دخالت فني در امور تيم ملي فوتبال

وي که در نخستين برنامه گفت‌وگوي ويژه خبري در سال 1393 صحبت مي‌کرد، افزود: حضور در جام جهاني افتخار بزرگي است و چون اين کار يک برنامه ملي است، يک سازمان نمي‌تواند به تنهايي اين مسئله را مديريت کند به همين دليل در وزارت ورزش و جوانان مقرر شد هر نهادي که به نحوي مي تواند به تيم ملي کمک کند در ستاد حمايت از تيم ملي فوتبال حضور داشته باشد.

معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه‌اي وزارت ورزش ادامه داد: در موضوع فني فدراسيون فوتبال يک هفته در ميان گزارش کامل پيشرفت‌هاي کار را در جلسه ستاد مطرح مي‌کند . اين ستاد هيچ دخالتي در امور فني تيم ملي فوتبال ندارد و فقط بخش نظارت آن را بر عهده دارد .

برگزاري نمايشگاه در روز ايران

سجادي گفت : در ستاد چند کميته داريم که از جمله آنها کميته فرهنگي و هنري است که زير نظر سازمان گردشگري و وزارت فرهنگ و ارشاد است . اين کميته در برزيل در روزي که به نام ايران نامگذاري خواهد شد يک نمايشگاه فرهنگي و هنري برپا مي‌کند.

اعلام آمادگي کي روش براي تمديد قرارداد

معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه‌اي وزارت ورزش و جوانان تصريح کرد: کي‌روش تا پايان جام جهاني 2014 برزيل با تيم ملي قرارداد دارد و در جلسه‌اي که با او برگزار کرديم اين مربي براي تمديد قرارداد تا پايان جام ملت‌هاي آسيا در سال 2015 اعلام آمادگي کرد .

شرط حضور لژيونرها در اردوي آفريقاي جنوبي

سجادي خاطرنشان کرد: از هفتم فروردين 3 هفته پاياني ليگ برتر برگزار مي‌شود و بعد از آن بلافاصله تيم ملي براي اردوي سه هفته اي آفريقاي جنوبي عازم اين کشور مي‌شود .

وي درباره حضور لژيونرها در اين اردو گفت : اين موضوع بستگي به باشگاه‌هاي طرف قرارداد بازيکنان دارد که اين اجازه را به بازيکنان بدهند يا نه. فدراسيون فوتبال صحبت‌هايي را در اين خصوص با باشگاه‌هاي لژيونرها انجام داده است که اميدواريم اين مسئله حل و فصل شود . اما در اردوي 27 روزه اروپا بازي‌هاي باشگاهي تمام شده و قطعا همه بازيکنان در اختيار تيم ملي قرار خواهند گرفت . اردوي آخر تيم ملي هم در برزيل برگزار خواهد شد.

قول مساعد رئيس جمهور براي تامين بودجه تيم ملي

سجادي درباره مسائل مالي تيم ملي در اردوها و جام جهاني گفت : وزارت ورزش و جوانان از تيم ملي حمايت کاملي انجام داده و فدراسيون فوتبال هم اسپانسرهاي خوبي جذب کرده است. در ديداري هم که وزير ورزش و جوانان با رئيس جمهور داشت، روحاني قول مساعدت و پشتيباني از تيم ملي را داد. بنابر اين خيالمان در مورد مسائل مالي راحت است و در اين زمينه مشکل خاصي نداريم .

وي افزود: مهمترين دغدغه ما در جام جهاني اين است که از اين تيم بزرگ نمايي نشود و مردم و رسانه ها انتظارات بالا از تيم ملي نداشته باشند. نبايد انتظار داشت که ما آرژانتين را شکست دهيم و از گروه خود به دور بعد صعود کنيم . ما بايد واقعيات فوتبال را قبول کنيم اما بايد اين را هم بپذيريم که تيم ملي بايد خوب بازي کند و تمام داشته هاي خود را در زمين به اجرا بگذارد .

بدرقه تيم ملي بعد از اردوي اتريش

سجادي درباره شور و هيجان مردم بعد از صعود تيم ايران به جام جهاني گفت: همه ما از اين شور و نشاط و خوشحالي مردم لذت مي‌بريم و در همين زمينه ستاد ويژه‌اي براي تيم ملي تدارک ديده‌ايم که بعد از اردوي اروپا و قبل از اردوي برزيل در يک مراسم با شکوه از تيم مل تجليل شود و آنها را بدرقه کنيم .

معاون توسعه ورزش قهرماني و حرفه‌اي همچنين اظهار داشت: بليت بازي‌هاي ايران 12 هزار قطعه است که تاکنون 6 هزار بليت توسط ايرانيان خريداري شده و البته سايت خريد بليت بازي‌ها هم بار ديگر باز شده و ايرانيان در سراسر جهان مي‌توانند بليت بازي‌هاي ايران را خريداري کنند . البته بليت بازي ايران با آرژانتين تمام شده است . با هماهنگي سفارت ايران در برزيل به تماشاگران ايراني بسته‌هاي فرهنگي هم اهدا خواهد شد.

کار دشوار در بازي‌هاي آسيايي اينچئون

سجادي درباره بازي‌هاي آسيايي اينچئون کره جنوبي هم تصريح کرد: از 4 ماه قبل با تمامي فدراسيون‌ها و کادر ورزشي جلسات مختلفي برگزار کرديم. ما در اينچئون کار دشوارتري نسبت به گوانگجو داريم چرا که در آنجا ما 20 مدال طلا آورديم و بايد در اينچئون بين 23 تا 25 مدال طلا بياوريم که کار بسيار سختي است .

وي ادامه داد : در 4 ماه گذشته انتخابات 17 فدراسيون را برگزار کرديم که در نوع خودش يک رکورد محسوب مي‌شود . انتخابات 3 فدراسيون هم اوايل امسال انجام مي‌شود.

دکتر سجادي در پايان اين گفتگو درباره ما حصل برداشت وزارت ورزش و جوانان از حضور تيم ملي در جام جهاني هم تاکيد کرد: جام جهاني بيش از 2 ميليارد بيننده دارد و فکر نمي‌کنم هيچ برنامه ورزشي و غير ورزشي به اين ميزان بيننده داشته باشد. اين يک فرصت بسيار خوب براي شناساندن فوتبال و کشور ايران است و همبستگي خوبي ميان تماشاگران در ورزشگاه‌ها شکل خواهد گرفت که اميدوارم دست اندرکاران بتوانند مسئوليت‌هاي‌شان را به خوبي انجام دهند.


منبع : جام جم

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 20 + 9 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING

مطالب مرتبط ورزش