وضعیت آزمون استخدامی در سال 93

کد خبر 16458 - 1393 01 | تاریخ: 1361 روز پیش-1393/01/07 | ساعت: 06:58

عسکری آزاد اعلام کرد: جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور با بیان این‌که آزمون‌های استخدامی و پذیرفته‌شدگان آن تا چند ماه آینده تعیین تکلیف خواهند شد، از ساماندهی 15 درصد نیروهای مازاد بر سقف 10 درصدی نیروهای قراردادی در دستگاه‌های اجرایی در سال 93 خبر داد.

محمود عسکری آزاد در حاشیه گردهمایی معاونان توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری‌ها در پاسخ به ایسنا مبنی بر زمان تصمیم‌گیری معاونت توسعه مدیریت برای تعیین تکلیف پذیرفته شدگان آزمون‌های استخدامی اظهار کرد: این معاونت تمام تلاش خود را انجام خواهد داد تا در چند ماه آینده با بررسی تمامی مدارک و اسناد ارائه شده از سوی استانداری‌ها و سازمان‌های درخواست‌کننده جذب نیرو با توجه به منابع مالی تک‌تک آنها را تعیین تکلیف کند.
وی‌ گفت: احتمالا تا سه تا چهار ماه آینده آزمون‌های استخدامی و پذیرفته‌شدگان تعیین تکلیف خواهد شد.
عسکری در پاسخ به سوال دیگر ایسنا مبنی بر ساماندهی نیروهای مازاد افزود: طبق قانون مدیریت خدمات کشوری هر دستگاهی می‌تواند تا سقف 10 درصد ظرفیت خود نیروی قرار‌دادی داشته باشد، این درحالی است که اکنون این سقف فراتر از این رفته است.
جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور تصریح کرد: در سال جدید 15 درصد مازاد بر سقف 10 درصد نیروهای قرار‌دادی هر سازمان ساماندهی خواهد شد.البته نمی‌توانم به‌طور قطعی بگویم که این 15 درصد به معنای کم‌شدن است.
وی هم‌چنین در مورد میزان استخدام‌ها در سال 93 بیان کرد: استخدام‌های دولتی تعطیل نمی‌شود، چرا که همان‌طور که ما در برخی بخش‌ها نیروهای مازاد داریم در برخی قسمت‌ها نیز نیازمند نیرو هستیم و دولت با کسری منابع انسانی مواجه است. از‌این‌رو به میزان محدود و تنها مورد نیاز استخدام‌ها ادامه خواهد داشت.
به گفته عسکری استخدام‌های دولت دیگر به مفهوم عام در تمام سطوح تا زمان نیاز ضروری انجام نخواهد شد، اما در مشاغل تخصصی و حساس براساس نیازهای اساسی انجام می‌شود.
جانشین معاون توسعه مدیریت و سرمایه انسانی رییس جمهور هم‌چنین در مورد لغو کامل دورکاری بیان کرد: دورکاری دیگر به معنای سابق وجود ندارد، اما در برخی مشاغل تحقیقاتی و مطالعاتی که می‌تواند خارج از اداره انجام شود به‌طور قانون‌مند انجام خواهد شد.

 


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 10 چند است؟

ADVERTISING