طب سنتی وضرورت استحمام بعد از خواب طولانی

کد خبر 16482 - 1393 01 | تاریخ: 1244 روز پیش-1393/01/07 | ساعت: 14:45

یک متخصص طب سنتی گفت: استحمام باید بعد از یک خواب طولانی صورت پذیرد زیرا حمام بعد از غذا باعث گرفتگی‌ها در اعضای بدن می‌شود.

ژاله علی اصل اظهار داشت: اگر افراد قبل از غذا به حمام بروند موجب دفع فضولات هضم سوم از اعضا و پراکنده کردن باد معده و امعا می‌شود، همچنین بدن را برای قبول غذای جدید آماده می‌کند.

به گفته وی حمام بعد از غذا وقتی مناسب است که فرد خواب طولانی کرده‌ باشد و هضم غذا کامل شده باشد، همچنین اگر افراد حمام بعد از غذا با فاصله کم داشته باشند در بدن غذای خام منتشر می‌شود و گرفتگی‌هایی در اعضاء بدن ایجاد می‌شود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران عنوان کرد: جماع بعد از غذا و قبل از آنکه بیشتر غذا از معده گذشته باشد باعث فساد هضم می‌‌شود و اصولاً جماع معده را ضعیف می‌کند به خصوص در کسانیکه طبعاً معده‌ای ضعیف دارند.

علی اصل افزود: اگر برای شخصی به علت اشتغال به کار، ورزش، حمام و خواب در هر موقع که مایل باشد، نتواند غذا مصرف کند بهتر است از غذاهای پر قوت پرهیز کند و به غذاها و موادی که سده‌های، کلیه و کبد را درمان می‌کند روی آورد.

وی اضافه کرد: مدت غذا خوردن و زمان میل غذا باید متوسط باشد نه بسیار سریع و نه بسیار کُند و اگر مدت خوردن طولانی باشد و سر سفره خیلی معطل شوند هضم نامرتب می‌‌شود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران خاطرنشان کرد: اگر افراد سر سفره خیلی زیاد معطل کنند و غذای رقیق را زودتر بخورند، باید مقداری میوه از قبیل گلابی یا بعضی غذاهایی که استحاله آن سریع نیست مانند سماق و غوره و بعضی مواد غذاهایی که سریع در معده فاسد نشود استفاده کنند.


منبع : تسنیم

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 12 + 10 چند است؟

ADVERTISING