طب سنتی وضرورت استحمام بعد از خواب طولانی

کد خبر 16482 - 1393 01 | تاریخ: 942 روز پیش-1393/01/07 | ساعت: 14:45

یک متخصص طب سنتی گفت: استحمام باید بعد از یک خواب طولانی صورت پذیرد زیرا حمام بعد از غذا باعث گرفتگی‌ها در اعضای بدن می‌شود.

ژاله علی اصل اظهار داشت: اگر افراد قبل از غذا به حمام بروند موجب دفع فضولات هضم سوم از اعضا و پراکنده کردن باد معده و امعا می‌شود، همچنین بدن را برای قبول غذای جدید آماده می‌کند.

به گفته وی حمام بعد از غذا وقتی مناسب است که فرد خواب طولانی کرده‌ باشد و هضم غذا کامل شده باشد، همچنین اگر افراد حمام بعد از غذا با فاصله کم داشته باشند در بدن غذای خام منتشر می‌شود و گرفتگی‌هایی در اعضاء بدن ایجاد می‌شود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران عنوان کرد: جماع بعد از غذا و قبل از آنکه بیشتر غذا از معده گذشته باشد باعث فساد هضم می‌‌شود و اصولاً جماع معده را ضعیف می‌کند به خصوص در کسانیکه طبعاً معده‌ای ضعیف دارند.

علی اصل افزود: اگر برای شخصی به علت اشتغال به کار، ورزش، حمام و خواب در هر موقع که مایل باشد، نتواند غذا مصرف کند بهتر است از غذاهای پر قوت پرهیز کند و به غذاها و موادی که سده‌های، کلیه و کبد را درمان می‌کند روی آورد.

وی اضافه کرد: مدت غذا خوردن و زمان میل غذا باید متوسط باشد نه بسیار سریع و نه بسیار کُند و اگر مدت خوردن طولانی باشد و سر سفره خیلی معطل شوند هضم نامرتب می‌‌شود.

دستیار تخصصی طب سنتی ایران خاطرنشان کرد: اگر افراد سر سفره خیلی زیاد معطل کنند و غذای رقیق را زودتر بخورند، باید مقداری میوه از قبیل گلابی یا بعضی غذاهایی که استحاله آن سریع نیست مانند سماق و غوره و بعضی مواد غذاهایی که سریع در معده فاسد نشود استفاده کنند.


منبع : تسنیم

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 9 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING