شیوه های تبلیغات در تلویزیون

کد خبر 16602 - 1393 01 | تاریخ: 1334 روز پیش-1393/01/08 | ساعت: 18:49

تیزر تنها شیوه تبلیغ در تلویزیون نیست در این بخش به اختصار شیوه های مختلف تبلیغاتی ویژه سیمای جمهوری اسلامی ایران است که با هم مرور می کنیم.
تیزر
تیزر یا آگهی یا فیلم تبلیغاتی به انواع تبلیغاتی اطلاق می شود که عمدتا در طول مدت زمان کوتاهی به بیان ویژگی ها و مزایای کالا یا خدمات و معرفی طرح های جدید می پردازد. زمان در تیزرهای تلویزیونی بنا بر قانون، حداقل ۱۵ ثانیه و در تیزرهای رادیویی حداقل ۱۰ ثانیه می باشد.
رپرتاژ آگهی
با افزایش طول مدت زمان آگهی(حداقل ۱۲۰ ثانیه)، گونه دیگری از تبلیغات مطرح می شود که بدان رپرتاژ آگهی یا گزارش آگهی می گویند. این نوع از تبلیغات عمدتا دربرگیرنده توضیحات جامعی از کسب و کار بوده و شامل اجزایی چون فلسفه و تاریخ شکل گیری، معرفی موسسان، معرفی فرآیند تولید، معرفی جامع محصولات و خدمات، شبکه های توزیع و فروش و… می باشد.
زیرنویس
به متون و یا نوشتاری که در قسمت پائین صفحه تلویزیونی به عنوان جملات تبلیغاتی و حین پخش برنامه های سیما به نمایش در می آید زیرنویس اطلاق می شود. حداکثر زمان پخش زیرنویس در ایران ۱۵ ثانیه می باشد.
آگهی دعوت به تماشا
به آخرین آگهی بازرگانی در یک باکس تبلیغاتی تلویزیونی که با هدف دعوت به دیدن برنامه تلویزیونی پخش می گردد، آگهی دعوت به تماشا یا تقدیم برنامه می گویند. این آگهی در بعضی از موارد به عنوان یک آگهی مستقل و خارج از باکس تبلیغاتی قرار می گیرد و به صورت جداگانه پخش می گردد. از جمله معروفترین شرکتهایی که در دهه اخیر از این شیوه برای تبلیغ برند خود استفاده کرده اند می توان به شرکتهایی همچون سایپا، ایرانسل، همراه اول و … اشاره .
حک آرم
درج لوگو و یا علامت شرکت در گوشه کادر تلویزیونی (عموما سمت راست و بالا)، در حین برنامه های سیما را حک آرم می گویند. مدت زمان حک آرم در ایران ۱۵ ثانیه بوده و فاصله بین دو پخش برای حک آرم حداقل ۵ دقیقه می باشد.
نشان آگهی
شیوه ای از تبلیغات تلویزیونی است که ابتدا و انتهای باکس تبلیغاتی را شامل می شود. حتما تاکنون نشان آغاز آگهی های بازرگانی کشورمان دیده اید که به رنگ طلایی است و با موسیقی خاصی به گرد محور خود می چرخد و به گوشه تصویر می رود. آرم آرم آگهی به صورت نمایش تصاویر ایستا و یا بعضا متحرک تبلیغاتی از نام و نشان تجاری سازمان ها و یا محصولات آنها بوده که در شروع باکس تبلیغاتی و به هنگام نمایش لوگوی آگهی های بازرگانی در زمینه این لوگو قرار دارد و به صورت بدون گفتار، در قالب بسته های روزانه در مدت زمان شش ثانیه ارائه می گردد.
برنامه مشارکتی
به گونه ای از برنامه سازی در رادیو و تلویزیون اطلاق می شود که دست اندرکاران هنری ساخت برنامه با حمایت مالی یک شرکت برنامه خود را می سازند و به واسطه این کار در طول برنامه به طور مستقیم و غیرمستقیم از توانمندی های شرکت حامی یاد خواهد شد.


منبع : کافه بازاریابی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 6 چند است؟

ADVERTISING