چرا صدا و سیما تیزر فیلم های بادیگران و طبقه حساس را پخش نکرد؟

کد خبر 16638 - 1393 01 | تاریخ: 1332 روز پیش-1393/01/09 | ساعت: 11:09

در حالی که پخش کنندگان فیلم‌های اکران نوروزی خواستار پخش تیزر فیلم‌های خود هستند و حتی هزینه انها را نیز پرداخت کرده‌اند اما صدا و سیما تیزر فیلم‌های "طبقه حساس" و "با دیگران "را پخش نمی‌کند و تیزر فیلم "خط ویژه" را نیز بسیار کم پخش می‌کندUntitled Copy
 امسال برخلاف سال‌های گذشته که معمولا فیلم‌های خوبی در نوروز اکران نمی‌شد پنج فیلم سینمایی «بادیگران» به کارگردانی ناصر ضمیری، «طبقه حساس» به کارگردانی کمال تبریزی، «چ» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا، «خط ویژه» به کارگردانی مصطفی کیایی و «معراجی‌ها» به کارگردانی مسعود ده نمکی اکران شده است.
طبیعتا تهیه کنندگان و سازندگان این فیلم‌ها انتظار دارند که تیزر اثرشان در طول روز در زمان‌های مشخص شده و یا در بخش آگهی‌ها پخش شود تا بینندگان با دیدن این تیزر‌ها برای رفتن به سینما ترغیب شوند اما مشاهدات نشان می‌دهد که صدا و سیما با تمامی این فیلم‌ها رفتاری عادلانه و مساوی ندارد.
در طی هفته‌های قبل از نوروز ۹۳ تا همین اواخر بیشتر تیزر فیلم سینمایی «معراجی‌ها» و در رتبه دوم فیلم «چ» و «خط ویژه» پخش می‌شده است و هیچ تیزری از فیلم‌های طبقه حساس و بادیگران به نمایش درنیامده است امری که جای سوال دارد. بر اساس پیگیری‌های ایلنا از پخش کنندگان این دو فیلم مشخص شد که این امر صحت دارد.
پخش کننده فیلم «طبقه حساس» با وجود آنکه قرارداد پخش را منعقد کرده و حتی مبلغی را که باید پرداخت می‌کرده را پرداخت کرده اما همچنان تیزرهای این فیلم را پخش نمی‌کند درحالیکه همچنان این فیلم مورد استقبال مردم قرار گرفته است و کارگردان آن نیز سریال‌های زیادی برای تلویزیون ساخته است و مورد استقبال قرار گرفته بوده است.
وضعیت فیلم «بادیگران» از سایر فیلم‌ها بغرنج‌تر است. درحالیکه پخش کننده فیلم یعنی شرکت نور تابان ۴ روز قبل از عید نوروز تمامی مبالغی که باید برای پخش آگه می‌داده را پرداخت کرده است اما همچنان تیزرهای این فیلم که یک فیلم کاملا خانوادگی است پخش نمی‌شود و به نوعی اکران «بادیگران» با مظلومیت مضاعف همراه است.


منبع : ایلنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 5 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر