مراسم بزرگداشت شهید خلیلی برگزار شد

کد خبر 16646 - 1393 01 | تاریخ: 1333 روز پیش-1393/01/09 | ساعت: 12:09

17106_162

مراسم بزرگداشت شهید علی خلیلی طلبه ناهی از منکر روز گذشته با حضور حجت الاسلام و المسلمین سید محمد علی شهیدی نماینده ولی فقیه و رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران، جمعی از مسوولان کشوری و لشگری، مردم، خویشاوندان و دوستداران وی در مسجد جامع سمنگان واقع در نارمک تهران برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین شهیدی در حاشیه مراسم بزرگداشت شهید خلیلی گفت: آقای روحانی پیش از سفر به کشور افغانستان به من تأکید کرد که به عنوان نماینده ایشان در این مراسم حضور پیدا کرده و پیام تسلیت ایشان را ابلاغ کنم. شهید خلیلی شهید عرصه فرهنگ است، دشمنان ما زمانی که نتوانستند در عرصه نظامی کاری کنند وارد حوزه فرهنگ شدند و ایشان شهید عرصه فرهنگ محسوب می‌شوند.

نماینده ولی فقیه در بنیاد شهید و امور ایثارگران در پاسخ به این سوال که آیا شهید خلیلی از طرف بنیاد شهید و امور ایثارگران با عنوان شهید محسوب می‌شود یا خیر، گفت: من خودم به شخصه ایشان را شهید می‌دانم و در بنیاد شهید و امور ایثارگران کمیته‌ای به نام کمیته احراز شهادت وجود دارد. باید مدارک این شهید را به این کمیته ارائه کنم تا موضوع مطرح شود و احراز شهادت ایشان صورت گیرد و به طور یقین این اتفاق خواهد افتاد. مدارک ناجا که این اتفاق روی داده است و مدارک پزشکی و برنامه‌‌هایی که تا الان بوده است باید ارائه شود تا در کمیسیون بررسی شود تا شهادت ایشان محرز شناخته شود.

وی افزود: شهید خلیلی شهید عرصه فرهنگ است و احراز شهادت ایشان حتمی است.

در مراسم بزرگداشت این شهید ، حجت الاسلام مهدی زاده مدیر حوزه علمیه امام محمد باقر (ع) گفت : شهید علی خلیلی تمام وجود خود را وقف اسلام ، انقلاب و ولایت کرده بود ، این شهید بزرگوار حاصل تربیت اسلام ، انقلاب اسلامی ، حوزه های علمیه ، علما و روحانیت است.

همچنین در این مراسم مداحان اهل بیت عصمت و طهارت به بیان مناقب امامان معصوم و به خصوص حضرت فاطمه زهرا (س) پرداختند و مقرر شده است مراسم جداگانه ای هم در روزهای آینده به یاد این طلبه شهید در سایر شهرهای کشور برگزار شود.

شهید خلیلی 25 تیر ماه سال 1390 در حین بازگشت از هیات، به دلیل نهی از منکر توسط افراد شرور مورد ضرب و شتم قرار گرفت و دچار جراحت شد. خلیلی پس از مرخص شدن از بیمارستان در منزل بستری شد، اما هر از گاهی به دلیل مشکلات ناشی از حادثه رخ داده به بیمارستان منتقل و بستری می شد تا اینکه سوم فروردین ماه امسال در بیمارستان بعثت تهران دعوت حق را لبیک گفت و به شهادت رسید.


منبع : پایگاه خبری شهدای ایران

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار