با علایم و نشانه بیماری ها در چهره تان آشنا شوید!!

کد خبر 16879 - 1393 01 | تاریخ: 1327 روز پیش-1393/01/12 | ساعت: 20:40


پزشکان باور دارند، با دقیق شدن در چهره، می‌توان ابتلا به بیماری‌های مختلف را در مراحل اولیه شناسایی کرد.
 یافته‌های دانشمندان مدرسه پزشکی دانشگاه لیورپول نشان می‌دهند، ایجاد چین و چروک در پوست صورت نشان دهنده ابتلا به پوکی استخوان است.
در ادامه می توانید با علایم و نشانه بیماری ها در چهره تان آشنا شوید.
999-1024x680 Copy
افتادگی پلک‌ ها
بیماری‌های احتمالی: سکته، سرطان ریه، فلج عصبی صورت
بیماری‌هایی که بر عصب‌ صورت تاثیر می‌گذارند، سبب ضعیف و فلج شدن بخشی از چهره شوند. تصور می شود، ویروسی که سبب بروز تبخال می شود با تاثیر بر عصب های صورت سبب افتادگی و دشواری در باز و بسته کردن پلک‌ها و شل شدن پوست اطراف دهان می شود. افتادگی پلک‌ها، همچنین، یکی از نشانه‌های احتمالی بروز سکته و ابتلا به سرطان ریه نیز هست.

قرمزی چشم‌ها
بیماری‌های احتمالی: آلرژی‌های فصلی، فشار خون بالا
قرمزی و احساس خارش در چشم‌ها، از نشانه‌های بروز آلرژی‌های فصلی است. در این هنگام سیستم ایمنی بدن به برخی مواد بی‌ ضرر مانند گرده‌ گیاهان واکنش نشان داده و علائم آلرژی ظاهر می‌شوند. یکی دیگر از عوامل شایع قرمز شدن چشم، ابتلا به فشار خون بالا است. این بیماری سبب پاره شدن مویرگ های خونی درون چشم می شوند.

انقباض غیر ارادی چشم
عوامل احتمالی: استرس، بیماری ام‌‌اس
انقباض غیر ارادی چشم زمانی رخ می‌دهد که مردمک‌های چشم هر چند ثانیه یک بار گرفته می شوند و تشنج می کنند. بدن افرادی که از استرس حاد رنج می برند توان جذب ویتامین ب را از دست داده و عضلات شان منقبض می شوند. در موارد حاد، انقباض غیر ارادی چشم ها نشان دهنده بروز و ابتلا به بیماری ام اس است.

قرمز شدن پوست
عوامل احتمالی: بیماری قلبی و لوپوس
قرمز شدن پوست یکی از علائم و نشانه های ابتلا به بیماری لوپوس – سل پوستی – است. ابتلا به این بیماری علاوه بر بروز درد مفاصل و احساس خستگی، سبب قرمز شدن پوست اطراف بینی و گونه‌ها می‌شود. یکی از نشانه های بارز باز نشدن دریچه میترال قلب و افزایش فشار خون قرمز شدن پوست اطراف بینی و صورت است.


منبع : دارچین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 2 چند است؟

ADVERTISING