شما می‌توانید در خانه این خمیر بازی را درست کنید!

کد خبر 16887 - 1393 01 | تاریخ: 935 روز پیش-1393/01/13 | ساعت: 00:31

کودکان با خمیر بازی می‌توانند کاردستی‌های زیبایی درست کنند، به خصوص کودکان کوچک‌تر، و والدین نیز می‌توانند به آن‌ها روش درست کردن حیوانات، گل‌ و شکل‌های دیگر را آموزش دهند. خمیر بازی می‌تواند تمرکز و خلاقیت کودکان را افزایش دهد، به علاوه باعث رشد مهارت‌های حرکتی و توانایی‌های آن‌ها با نظارت بزرگسالان می‌شود.

بازی با خمیر فواید بسیاری دارد، برای مثال تمرکز و توجه کودکان را در کوتاه و بلند مدت افزایش می‌دهد، مراحل یادگیری خواندن و نوشتن آن‌ها را تسهیل می‌بخشد و موجب آرامش در زمان‌هایی که استرس زیادی روی فرد است، می‌شود. کودک در این بازی اطلاعات را جمع‌آوری و آن‌‌ها را بیان می‌کند که باعث سهولت در یادگیری او می‌شود. او همچنین از دست‌هایش استفاده می‌کند و فرصتی برای‌اش فراهم می‌شود تا به طور مستقل خلق کند و توانایی‌های خود را با توجه به سن‌اش به کار گیرد.

175543539 Copy 

در این شرایط ضروری است والدین برای کار کودک خود ارزش قائل شوند و او را به خلق چیزهای جدید تشویق کنند. خمیر بازی همچنین مهارت‌های اجتماعی کودکان را تقویت می‌کند و به آن‌ها روش کار و انجام کار گروهی را آموزش می‌دهد.

شما می‌توانید در خانه این خمیر بازی را درست کنید:

2 فنجان آب

2 فنجان آرد

1 فنجان نمک

2 قاشق غذاخوری روغن گیاهی

یک قاشق چایی خوری کرم تارتار

رنگ غذا

مواد را در یک ماهی تابه ریخته و روی حرارت کم قرار دهید تا خمیر صاف شود. پس از سرد شدن آن را روی سطحی صاف ورز دهید، سپس آن را به قطعاتی تقسیم کنید و روی هر کدام رنگی خاص بریزید و دوباره ورز دهید تا رنگ کاملا پخش شود

حال خمیر بازی کودک شما آماده است. از آن لذت ببرید.


منبع : نی نی بان

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 5 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING