شما می‌توانید در خانه این خمیر بازی را درست کنید!

کد خبر 16887 - 1393 01 | تاریخ: 1327 روز پیش-1393/01/13 | ساعت: 00:31

کودکان با خمیر بازی می‌توانند کاردستی‌های زیبایی درست کنند، به خصوص کودکان کوچک‌تر، و والدین نیز می‌توانند به آن‌ها روش درست کردن حیوانات، گل‌ و شکل‌های دیگر را آموزش دهند. خمیر بازی می‌تواند تمرکز و خلاقیت کودکان را افزایش دهد، به علاوه باعث رشد مهارت‌های حرکتی و توانایی‌های آن‌ها با نظارت بزرگسالان می‌شود.

بازی با خمیر فواید بسیاری دارد، برای مثال تمرکز و توجه کودکان را در کوتاه و بلند مدت افزایش می‌دهد، مراحل یادگیری خواندن و نوشتن آن‌ها را تسهیل می‌بخشد و موجب آرامش در زمان‌هایی که استرس زیادی روی فرد است، می‌شود. کودک در این بازی اطلاعات را جمع‌آوری و آن‌‌ها را بیان می‌کند که باعث سهولت در یادگیری او می‌شود. او همچنین از دست‌هایش استفاده می‌کند و فرصتی برای‌اش فراهم می‌شود تا به طور مستقل خلق کند و توانایی‌های خود را با توجه به سن‌اش به کار گیرد.

175543539 Copy 

در این شرایط ضروری است والدین برای کار کودک خود ارزش قائل شوند و او را به خلق چیزهای جدید تشویق کنند. خمیر بازی همچنین مهارت‌های اجتماعی کودکان را تقویت می‌کند و به آن‌ها روش کار و انجام کار گروهی را آموزش می‌دهد.

شما می‌توانید در خانه این خمیر بازی را درست کنید:

2 فنجان آب

2 فنجان آرد

1 فنجان نمک

2 قاشق غذاخوری روغن گیاهی

یک قاشق چایی خوری کرم تارتار

رنگ غذا

مواد را در یک ماهی تابه ریخته و روی حرارت کم قرار دهید تا خمیر صاف شود. پس از سرد شدن آن را روی سطحی صاف ورز دهید، سپس آن را به قطعاتی تقسیم کنید و روی هر کدام رنگی خاص بریزید و دوباره ورز دهید تا رنگ کاملا پخش شود

حال خمیر بازی کودک شما آماده است. از آن لذت ببرید.


منبع : نی نی بان

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 18 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط سبک زندگی