«یخ زده» جای «داستان اسباب بازی3» را گرفت

کد خبر 16926 - 1393 01 | تاریخ: 1239 روز پیش-1393/01/13 | ساعت: 15:49

20140402112152_movies-frozen-still-3

انیمیشن یخ زده عنوان پرفروشترین فیلم انیمیشن تاریخ را بدست آورد. این انیمیشن زیبا با فروش یک میلیارد و 72 میلیون دلاری در گیشه، رکورد انیمیشن داستان اسباب بازی3 را که یک میلیارد و 63 میلیون دلار بود را شکست و نام خود را به عنوان پرفروشترین فیلم انیمیشن  تاریخ سینما ثبت کرد.

یخ زده نمایش در سینماهای آمریکای شمالی را از نوامبر 2013  با موفقیت آغاز کرد و پس از آن در صدر گیشه سینماهای کشورهای مختلف از جمله انگلستان، چین، برزیل، و کره جنوبی قرار گرفت و تا فوریه 2014 همچنان در فهرست پنج فیلم برتر سینماهای جهان قرار داشت.

به دنبال رکورد جدید فروش انیمیشن یخ زده، کارتون شیر شاه به رتبه سوم سقوط کرد و پس از آن انیمیشنهای من نفرت انگیز2 و درجستجوی نمو به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم فهرست انیمیشنهای میلیاردی قرار گرفتند.

indexindex5

یخ زده  داستان دو خواهر است.السا خواهر بزرگتر از دستانی با قدرت جادویی سرما و یخبندان برخوردار است که سالها با پوشیدن دستکش و دور ماندن از خواهر کوچکترش سعی در کنترل ان دارد ولی در مراسم تاجگذاری او این قدرت عیان شده و السا مجبور به ترک شهر و برپایی قلمرو یخ در منطقه ای دیگر می شود. خواهر کوچکتر او که در کودکی از این نیرو در امان نبوده به همراه یک یخ فروش و یک آدم برفی سفری را برای یافتن خواهرش و نجات او آغاز می کند.

کریستن بل، ایدینا منزل، جاناتان گراف، جاش گد و سانتینو فونتانا از صداپبشگان این انیمیشن هستند. یخ زده در هشتاد و ششمین دوره از جوایز اسکار بهترین انیمیشن بلند و بهترین آواز اصلی را بدست آورد.


منبع : cinamakhabar

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر