«یخ زده» جای «داستان اسباب بازی3» را گرفت

کد خبر 16926 - 1393 01 | تاریخ: 934 روز پیش-1393/01/13 | ساعت: 15:49

20140402112152_movies-frozen-still-3

انیمیشن یخ زده عنوان پرفروشترین فیلم انیمیشن تاریخ را بدست آورد. این انیمیشن زیبا با فروش یک میلیارد و 72 میلیون دلاری در گیشه، رکورد انیمیشن داستان اسباب بازی3 را که یک میلیارد و 63 میلیون دلار بود را شکست و نام خود را به عنوان پرفروشترین فیلم انیمیشن  تاریخ سینما ثبت کرد.

یخ زده نمایش در سینماهای آمریکای شمالی را از نوامبر 2013  با موفقیت آغاز کرد و پس از آن در صدر گیشه سینماهای کشورهای مختلف از جمله انگلستان، چین، برزیل، و کره جنوبی قرار گرفت و تا فوریه 2014 همچنان در فهرست پنج فیلم برتر سینماهای جهان قرار داشت.

به دنبال رکورد جدید فروش انیمیشن یخ زده، کارتون شیر شاه به رتبه سوم سقوط کرد و پس از آن انیمیشنهای من نفرت انگیز2 و درجستجوی نمو به ترتیب در جایگاه چهارم و پنجم فهرست انیمیشنهای میلیاردی قرار گرفتند.

indexindex5

یخ زده  داستان دو خواهر است.السا خواهر بزرگتر از دستانی با قدرت جادویی سرما و یخبندان برخوردار است که سالها با پوشیدن دستکش و دور ماندن از خواهر کوچکترش سعی در کنترل ان دارد ولی در مراسم تاجگذاری او این قدرت عیان شده و السا مجبور به ترک شهر و برپایی قلمرو یخ در منطقه ای دیگر می شود. خواهر کوچکتر او که در کودکی از این نیرو در امان نبوده به همراه یک یخ فروش و یک آدم برفی سفری را برای یافتن خواهرش و نجات او آغاز می کند.

کریستن بل، ایدینا منزل، جاناتان گراف، جاش گد و سانتینو فونتانا از صداپبشگان این انیمیشن هستند. یخ زده در هشتاد و ششمین دوره از جوایز اسکار بهترین انیمیشن بلند و بهترین آواز اصلی را بدست آورد.


منبع : cinamakhabar

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 8 + 8 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر