مشتری عصبانی یک فرصت است

کد خبر 17030 - 1393 01 | تاریخ: 1325 روز پیش-1393/01/14 | ساعت: 22:18

1. شاید او بخواهد دعوا کند، ولی شما اجازه ندهید.
یک مشتری که از محصول یا خدمت شما ناراضی است مسلماً حال خوشی ندارد.
میزان بدحالی او ارتباط مستقیمی دارد با بلایی که بر سرش آمده است. بله دقیقاً بلا!!!. او پولی داده است تا ارزشی دریافت کند و حالا ارزش دریافتی اش با مشکل مواجه شده است.
بیشتر چنین مشتریانی یا عصبانیت خود را بروز می دهند و یا مخفی اش کرده اند تا به شدت بروز بدهند. یادتان باشد، تحت هر شرایطی، به هیچ وجه ممکن نگذارید کار به دعوا بکشد. نگذارید لحن و نوع صحبت کردنش شما را از کوره به در کند. گلوله ی آتش نشوید که همه ی چیزهای خوب را می سوزانید و از بین می برید.
سعی نکنید خودتان را کنترل کنید. سعی نکنید او را کنترل کنید. سریع بروید روی راه حل ها. مشکلش را بر طرف کنید، ارزشش را به او بازگردانید با کلی معذرت خواهی و دلجویی.
اگر ناشی گری کنید و از کوره در بروید، آسیب های جدی می بینید. دعوا کردن با مشتری، به هر طریقی و بهانه ای، کار یک فروشنده ی کاملاً ناشی و غیر حرفه ای است.Anger21 Copy
2. خودتان را به جای او بگذارید
اگر بتوانید این کار را بکنید، برنده اید. اگر بتوانید این کار را صورت دهید در واقع به خودتان کمک کرده اید. انجام این کار سخت نیست. شما هم مثل او در همین شهر زندگی می کنید. حتی اگر صاحب یک هایپر مارکت هم باشید باز مجبورید مشتری یک بانک باشید.
 شما هم مثل او گاهی وقت ها مشتری هستید. بجنبید و خودتان را جای او بگذارید. اگر ماشینی می خریدید که پمپ بنزین اش بعد از سه روز از کار بیفتد و شما را از یک قرار کاری مهم محروم کند، چه حالی داشتید؟ دوست داشتید با شما چگونه برخورد شود؟
3.از این تهدید بزرگ یک فرصت عالی بسازید.
مشتری عصبانی فقط ظاهر ترسناکی دارد. خوب نگاهش کنید، او یک فرصت است. اگر بتوانید داد زدن های او را به خنده و خوش و بش نهایی در وقت خداحافظی تبدیل کنید، گل را زده اید.
من از چنین فرصت هایی بهره های زیادی برده ام. خیلی از مشتریان عصبانی من الآن جزو دوستان من هستند...
باور کنید نه برای ایجاد جاذبه های نوشتاری بلکه با صداقت تمام عرض می کنم، همین الآن که در حال نوشتن این مطلب بودم، مجبور شدم تا با یک مشتری عصبانی صحبت کنم! او واقعاً عصبانی بود و از ما می خواست که به دادش برسیم.
وقتی که داشتم با او حرف می زدم، لحظه ای واقعاً عصبانی شدم و از لحن توهین آمیزش به شدت ناراحت شدم. نگاهم ناخودآگاه به تیتر اول این نوشتار خورد و ...!
درست رفتار کردن با مشتریان عصبانی نوعی سرمایه گذاری بلند مدت برای برند و اعتبار تجاری تان است. مطمئن باشید.


منبع : بازاریابان

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 1 چند است؟

ADVERTISING