سبک های عکاسی(مینیمال)

کد خبر 17031 - 1393 01 | تاریخ: 1326 روز پیش-1393/01/14 | ساعت: 22:26

9-lenzak [copy] 

حتما اصطلاح «Less is more» یا همان «کم تر، بیشتر است» را شنیده اید. مینیمالیسم حقیقتا هنر کمتر هاست. به عنوان فلسفه زندگی، مینیمالیست ها روی المان های ضروری زندگی تمرکز می کنند و چیز های غیر ضروری را کنار می گذارند. امروز مجموعه ای از عکس های عکاسی مینیمالیست (minimalist photography) را برای شما آماده کرده ایم، که در آن ها تمرکز بر روی یک المان کوچک کلیدی است و بقیه ترکیب بندی خالی است. حتما از تاثیرگذاری این عکس ها شگفت زده خواهید شد.
چرا باید این نوع عکاسی را امتحان کنید؟
حواس بیننده را به خود جلب می کند – اگر می خواهید روی قسمت خاصی از عکس تکیه کنید، این راه فوق العاده ای است. گرچه یک عمق میدان خیلی کم هم می تواند کارا باشد، اما جایگزین حذف عناصر غیر ضروری و حواس پرت کن از کادر نمی شود.
این عکس ها بازار فروش خوبی دارند – اگر علاقه دارید تا عکس های خود را به فروش برسانید، چه از طریق سایت ها یا راه های دیگر، این نوع عکس مینیمال تقاضای زیادی دارد. یکی از چیز های مهمی که نشریه ها به دنبالش هستند، اضافه کردن متنشان روی عکس هاست. عکاسی ساده گرا یا مینیمال خیلی برای این کار مناسب است و فضای خالی زیادی را برای اضافه کردن نوشته اطراف نقطه اصلی عکس در اختیار قرار می دهد.
خود یک چالش است – هر کسی می تواند دوربین در دست بگیرد و شروع به عکاسی کند. اما به تصویر کشیدن یک صحنه با هدف رسیدن به عکسی مینیمال خیلی سخت تر است. به مکان درست، برنامه ریزی اضافی و اغلب زمان بندی عالی نیاز دارد تا مطئن شوید سوژه در جای درست خود قرار می گیرد. این حتی برای بیشتر عکاسان حرفه ای یک چالش است

38-lenzak [copy]

3-lenzak [copy]

6-lenzak [copy]


منبع : لنزک

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر