با پیشی گرفتن از نیاز مشتریان، آنها را هیجان زده کنید

کد خبر 17032 - 1393 01 | تاریخ: 1270 روز پیش-1393/01/14 | ساعت: 22:37

کارآفرینی موفق و کسب‌وکار مستقل، مسأله‌ای است که همه ما تمایل داریم آن را تجربه بکنیم. تاحالا فکر کردید چطور می‌شود کسب‌وکاری را آفرید و نسبت به رقبای بزرگ، آن را به بهترین شکل ممکن گسترش و رشد داد؟ به خاطر داشته باشید رشد چیزی نیست جز افزایش فروش محصول یا خدمات کسب‌وکار شما.
بودجه‌ی یک کسب‌وکار کوچک، بسیار کمتر از یک شرکت و رقیب بزرگ است و این یعنی تفاوت در انبوه ساختارها و ویژگی‌ها.
به عنوان یک مشاور و دانش‌آموخته مدیریت بازرگانی، سه مورد را در این مورد پیشنهاد می‌کنم:
1. سیستم منحصر به فرد پاداش خود را راه‌اندازی کنید.
شما باید به مشتریان انگیزه‌ای برای بازگشت دوباره به سمت خود بدهید تا دوباره به آن‌ها خدمات و سرویس ارائه نمایید. برای این منظور باید یک سیستم پاداش‌دهی مختص خود را پیاده‌سازی نمایید که دقیقاً مطابق با فناوری‌های حال حاضری باشد که از آن استفاده می‌کنید.
به عنوان مثال از یک کارت پانچ شده ساده و یا کارت ویزیت امتیاز دار گرفته تا یک کارت پلاستیکی نظیر کارت عابربانک‌هایی که همه ما در اختیار داریم و یا...ایده‌ها بسیار است! این بستگی به نگاه و عملکرد شما دارد.
هم چنین شما می‌توانید یک پایگاه اطلاعات اختصاصی و  به روز شده از مشتریان، تلفن‌های آن‌ها و آخرین خریدهایشان ایجاد و از آن برای طراحی سیستم پاداش خود بهره ببرید.
چیزی که مهم است، ایجاد یک نقطه کانونی برای خرید مشتری از سیستم شماست به نحوی که بارها و بارها تشویق به بازدید و مراجعه به این نقطه بگیرد.
امشب هنگام خواب حتماً از خودتان بپرسید: نقطه کانونی سیستم کسب‌وکار من کجاست؟
2. نیازهای مشتری خود را به درستی بشناسید.
این روزها همه از مشتری‌مداری و احترام به مشتری صحبت می‌کنند، ولی فاصله حرف تا عمل بسیار است. اگر شما یک کسب‌وکار خدماتی دارید، این مسأله بسیار بسیار مهم است. آن چه را مشتریان شما نیاز دارند، کشف و در دوره زمانی مشخص، نیازشان را به آن‌ها یادآوری کنید.
به عنوان مثال یک شرکت تازه تأسیس در حوزه خدمات اصلاح چمن و فضای سبز را در نظر بگیرید:
نیاز اولیه مشتریان این شرکت، اصلاح و رسیدن به چمن و فضای سبز شرکت یا منزل است؛ اما نیازهای مهم‌تر مشتریان می‌تواند مواردی از قبیل محوطه‌سازی، تکثیر و یا کود دادن گیاهان باشد.
مثال دوم سالن آرایش و زیبایی هست که به تازگی کار خودش را شروع کرده است:
یک ایده ساده و اولیه، ایمیل‌های یادآوری روی گوشی مشتریان برای مواردی از قبیل آرایش‌های جدید، رنگ موهای تازه و... . از این نترسید که مشتریان برای استفاده خدمات شما، زمان زیادی را درخواست می‌کنند، چون زمان زیادی طول می‌کشد که آن‌ها متوجه این نکته شوند که شما علاوه بر خدمات اولیه، نیازهای آنان را به درستی شناخته‌اید.
3. انتقادات و پیشنهادات مشتریان خود را درخواست نمایید.
راه‌های بسیاری برای گرفتن بازخورد از مشتریان برای ارتقای سیستم کسب‌وکار شما وجود دارد: از نظرسنجی کاغذی در کنار فروش هر محصول گرفته تا نظرگرفتن در صفحه شبکه اجتماعی شرکت یا کسب‌وکار کوچک شما.
استفاده از این بازخوردها، برای گسترش کسب‌وکار شما که همان افزایش فروش است، بسیار ضروری می‌باشد.
به جای حدس زدن و گمان کردن، از مشتریان خود مستقیم بخواهید از شما انتقاد بکنند و به شما پیشنهاد بدهند. مطمئن باشید آن‌ها از این روش، احساسی خوبی را تجربه می‌کنند.
مواردی که در بالا به آن‌ها اشاره کردم، سه مثال از انبوه روش‌هایی هستند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها، از نیاز مشتریان خود سبقت بگیرید، آن‌ها را هیجان زده کنید و در نهایت فروش خود را بیشتر نمایید.


منبع : وبلاگ بازرگان مدیسه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 8 چند است؟

ADVERTISING