کری: مذاکرات‌سازش در مرحله حساس است

کد خبر 17051 - 1393 01 | تاریخ: 1237 روز پیش-1393/01/15 | ساعت: 02:27

وزیر خارجه آمریکا امروز پنج شنبه تاکید کرد، مذاکرات سازش بین اسرائیلی ها و فلسطینی ها در وضعیت حساس و تعیین کننده ای قرار گرفته است.
جان کری وزیر خارجه آمریکا در خصوص مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان فلسطینی و رژیم صهیونیستی تصریح کرد، مذاکرات شب گذشته بین دو طرف برای از بین بردن اختلافات پیشرفت داشته و روند مذاکرات سازش اکنون به مرحله حساسی رسیده است.
بر اساس این گزارش اظهارات جان کری در الجزایر در شرایطی است که مذاکرات سازش با میانجیگری آمریکا ظاهرا به بن بست و شکست رسیده و دو طرف همدیگر را عامل اصلی شکست مذاکرات سازش اعلام کرده اند. مذاکرات سازش پس از 3 سال وقفه بار دیگر از جولای گذشته با تلاش های جان کری از سر گرفته شد و آمریکا به دو طرف 9 ماه فرصت داد تا به توافق اولیه سازش دست یابند.
در حالی که پایان آوریل آخرین مهلت فلسطینی ها و اسرائیلی ها برای دستیابی به توافق اولیه است ولی بعید به نظر می رسد که در این مدت دو طرف به توافق اولیه دست یابند. فلسطینی ها بر این مساله تاکید می کنند که ادامه پافشاری رژیم صهیونیستی بر ساخت و ساز شهرک در اراضی اشغالی فلسطین مانع بزرگی برای پیشبرد مذاکرات سازش است. بیش از 500 هزار نفر در 120 شهرک صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین زندگی می کنند.
مقام های رژیم صهیونیستی همچنین پیشنهاد آزادی تعداد بیشتری از زندانیان فلسطینی را در ازای ادامه مذاکرات سازش مطرح کرده اند.


منبع : تسنیم به نقل از رویترز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 3 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار