پهنای باند اینترنت در حال صعود به قله توسعه

کد خبر 17104 - 1393 01 | تاریخ: 1330 روز پیش-1393/01/15 | ساعت: 07:57

محسن قدکساززاده ، اظهار کرد: با توجه به اینکه بیش‌تر مردم برای خانه‌هایشان ADSL می‌گیرند این طرح کاملا درست بوده است. به علاوه شرکت‌های اینترنتی ISP و ISDP به شرکت‌های بزرگ خدمات می‌دهند، حال سوال اینجاست چرا باید برای شرکت‌های بزرگ که توان مالی پرداخت قیمت اینترنتشان را دارند، تخفیف از سوی دولت ارائه شود؟

 
وی در ادامه به لزوم توجه بیشتر به اپراتورهای موبایلی و وایمکس اشاره کرد و گفت: البته در مصوبه به اپراتورهای موبایلی و وایمکس که خدمات اینترنتی ارائه می‌دهند توجهی نشده است. به نظرم در آینده نزدیک وزارتخانه قصد دارد برای این دو خدمت، تصمیم‌های جدیدی را اعمال کند.
 
او در ادامه روند توسعه پهنای باند در دولت یازدهم را قابل قبول دانست و افزود: از وقتی که دولت جدید فعالیت را آغاز کرد شاهد توسعه پهنای باند در کشور بودیم. اگرچه میزان پهنای باندی که به شبکه کشور اضافه شده نسبت به سایر نقاط دنیا زیاد نیست اما اگر همین روند را ادامه دهیم و این توسعه تصاعدی هندسی را در پیش بگیرد در چهار ساله آینده وضعیت اینترنت در کشور بهتر می‌شود.
 
قدکساززاده در ادامه خصوصی سازی پهنای باند را امری مفید به شمار آورد و گفت: اگر دولت اجازه دهد تا شرکت‌های خصوصی پهنای باند را به کشور وارد کنند، رقابت ایجاد شده قیمت‌ها را کاهش خواهد داد و روند توسعه نیز بهبود پیدا می‌کند.
 
او در پایان در مورد وضعیت شرکت مخابرات و مشکلاتی که از جانب این شرکت برای خصوصی‌ها ایجاد شده اظهار کرد: خصوصی سازی مخابرات و واگذاری سهام آن کاری اشتباه بود. چرا که مخابرات با وارد شدن به ارائه خدمات اینترنت پرسرعت تبدیل به رقیبی بزرگ برای سایر شرکت‌های خصوصی شده و کار آن‌ها را بسیار دشوار کرده است.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 18 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط علم و فناوری