ساخت و فروش هنرهای ایرانی درموزه بریتانیا

کد خبر 17117 - 1393 01 | تاریخ: 1266 روز پیش-1393/01/15 | ساعت: 11:22

موزه بریتانیا در اقدامی ابتکاری برای معرفی آثار فرهنگی موجود دراین موزه، دست به ساخت و ارائه آثاری زده است که با الهام از نقش‌ها و آثار هنری ایران باستان و دوران اسلامی تهیه شده و با قیمت مشخصی به فروش می‌رسد.

 
کراوات با طرح اسب سوار ایرانی در مینیاتورهای ایرانی که در موزه بریتانیا نگهداری می‌شود، و یک گردن بند باالهام از گردن بند هخامنشی که درکشفیات باستانی در شوش بدست آمده، از جمله این آثار است.
علاوه براین چترهایی نیز با الهام از نقش‌های سنتی درکاشی کاری مسجد شیخ لطف الله اصفهان تهیه و ارائه شده که درکنار تولیدات دیگری با الهام از آثارتمدن‌های مختلف باستانی همانند نقش‌های هیروگلیف و یا تصویرهای کتاب مردگان متعلق به مصر باستان با قیمت مشخص، به علاقمندان ارائه شده است.
 
 
نقش یکی از این کراوات‌ها الهام گرفته از نقش اسب سوار ایرانی است که در مینیاتورهای ایرانی به ویژه در نقش شکارگاه در فرش ایرانی بسیار دیده می‌شود. همچنین کروات دیگری با طرح لوتوس در این مجموعه تهیه و قیمت گذاری شده است.
 
نقش اسب سوار ایرانی بر روی کراوات
علاوه بر کراوات‌ها ، یک گردن بند زیبا نیز توسط هنرمندان صنایع دستی در بریتانیا تهیه شده که دراصل تقلیدی از یک گردن بند عصر هخامنشی است که در کشفیات باستان شناسی در شوش باستان بدست آمده و به بریتانیا منتقل شده است.
 
نمونه‌هایی از این نوع نگاره‌ها در مجموعه آثار خطی از نظامی که درهمین موزه نگهداری می‌شود، قابل مشاهده است.


منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی /میترااسدنیا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری