صنعت 100 میلیارد دلاری مدلباس در اندونزی

کد خبر 17121 - 1393 01 | تاریخ: 1324 روز پیش-1393/01/15 | ساعت: 11:33

مد لباس برای زنان مسلمان در کشور اندونزی با درآمدی بیش از 100 میلیارد دلارمقامات اندونزی را به عنوان کشوری با بیشترین جمعیت مسلمان درجهان، واداشته تلاشهای گستردهای را برای تبدیل این کشور به قطب صنعت مد زنان مسلمان آغاز کنند.
 
به گزارش "تریبیون" همزمان با آغاز هفته مد جاکارتا 2014 فعالان صنعت پوشاک در اندونزی به عنوان مرکز اکثریت مسلمان دنیا آماده قبول نقش رهبری در زمینه صنعت مد لباس مسملانان میشوند که بیش از 100 میلیون دلار درآمد دارد.
"ماری پانگستو "وزیر گردشگری و اقتصادهای خلاق اندونزی با اشاره به این مطلب گفت:«ما میتوانیم گرایشهای جهانی را شناسایی و ردیابی کنیم. ما دیدگاه و نیز وظایف خود را داریم هدفی که قرار است اندونزی را به پایتخت مد اسلامی مبدل کند.»
 
طبق همین گزارش دولت اندونزی با حمایت از جوانان طراح لباس و پوشاک در صنعت مد که با اشتغال در بیش از 3 میلیون نفر دراین صنعت همراه است، موفق به تولید 15 درصداز سهم درآمدی شده است که عاید اقتصاد کشور میشود.
 
کشور اندونزی با کشورهای عربستان وافغانستان درزمینه برخی مفاهیم اسلامی در باره لباس و پوشش تفاوت دارد وسه طراح لباس از جوانان اندونزیایی همزمان با آغاز" هفته مد جاکارتا" که به زودی برگزار میشود، آماده عرضه طرح ها و مجموعههای خود شدهاند.
 
"نورزهرا"، "ناسوتیون" و" یوتامی"، این سه نفراز دختران جوان طراح اندونزی هستند که قرار است با حمایت وزارت گردشگری و اقتصادهای خلاق، در هفته مد لباس دولت اندونزی که درروزهای آینده برگزار میشود شرکت کنند، قصد دارند با عرضه طرحهای خود درخارج از اندونزی، مخاطبان خود را بیابند که شامل جلب توجه زنان در کشورهای غربی نیز هست. نور زهرا یکی از این جوانان طراح، مجموعه لباسهای خود را با الهام از طرحهای فولک و عامیانه طراحی کرده است درحالی که ناسوتیون طراح دیگر مجموعهای از انواع برشهای ابریشمین را در مجموعه خود دارد.
 
این طراحان در کشورهای دیگر از جمله استرالیا ، کره جنوبی و روسیه ،ایتالیا و دبی نمایشگاه برگزار کردند." یوتامی” طراح سوم از پیشگامان لباس زنان مسلمان در اندونزی درباره فعالیت و دیدگاه خود میگوید که ازمدتها قبل دریافته که نوعی بازاربالقوه برای مد لباس مسلمانان در سطح بینالمللی وجود دارد . وی می‌افزاید:«همان طور که کره جنوبی با فرهنگ پاپ کره ای خود را به جهانیان معرفی کرده و شهرت یافته، اندونزی هم اکنون به دلیل عرضه لباسهای متنوع اسلامی شهرت دارد بنابرانی چرا بر این حوزه تمرکز نکنیم و بازار جهانی خود را شکل ندهیم؟ »


منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 8 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری