اعتمادبه مطبوعات سنتی بیشتر از رسانه های دیجیتال است

کد خبر 17132 - 1393 01 | تاریخ: 1325 روز پیش-1393/01/15 | ساعت: 13:47

،بر اساس گزارش پیو که اخیرا انجام شده این مطالعات نشان داد که اکثر آمریکایی ها (82 درصد)هم اکنون اخبار خود را پلت فرم های دیجیتال و یا از طریق کامپیوتر یا لب تاپ خود دریافت می کنند و 54 درصد نیز اظهار داشته اند که اخبار روزانه خود را از طریق تلفن همراه دریافت می کنند .
همچنین بر اساس مطالعه مشابهی که به تازگی توسط
Inkhouse ( یک آژانس معتبر روابط عمومی ) و GMI انجام شده، نشان می دهد که 73 درصد از مخاطبان اخبار خود را از تلویزیون دریافت می کنند، و پس از آن وب سایت های خبری (52 درصد)، مطبوعات و منابع چاپی (36 درصد) ،رادیو (25 درصد) و رسانه های اجتماعی با 23 درصد، در رتبه های بعدی قرار دارند.

بر اساس این نظرسنجی، در ارتباط با اشتراک اخبار، ایمیل با 34 درصد و رسانه های اجتماعی با 29 درصد نسبت به سایر روش های اشتراک گذاری در صدر قرار دارند .
همچنین در بحث اعتماد اخبار توسط خوانندگان رسانه های سنتی مانند مطبوعات (معادل 33 درصد) از اعتماد بیشتری نسبت به سایر منابع خبری مانند وبلاگ ها، اخبار شرکت ها، ارتباطات برند و تبلیغات برخوردارند. و نزدیک به 45 مردم آمریکا در این بررسی انجام شده گفته اند به اخبارمنتشر شده از شرکت ها اعتماد ندارند.

* (مرکز تحقیقات پیو ( Pew Research Center) یک اندیشکده آمریکایی مستقر در واشینگتن دی. سی . است که به ارائه اطلاعات درباره مسائل، نگرش‌ها و روندهای شکل‌دهندهٔ ایالات متحده و جهان می‌پردازد. رئیس سازمان از ژانویه ۲۰۱۳ الن موری، معاون مدیر سابق وال‌استریت ژورنال است پروژه نگرش‌های جهانی پیو یک سری نظرسنجی‌ها و گزارش‌های افکار عمومی در سراسر دنیاست که هدف آن فهم نگرش‌های جهانی درباره موضوع‌های مختلف است .


منبع : کاوشگران روابط عمومی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 10 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط علم و فناوری