توریسم نیاکان دراسکاتلند

کد خبر 17137 - 1393 01 | تاریخ: 1325 روز پیش-1393/01/15 | ساعت: 14:07

اسکاتلند با اعلام سال 2014 به عنوان "به مرزوبوم پدری خوش آمدید" قصد دارد 4.3 میلیون گردشگر اسکاتلندی تبار خارج از کشور و 2.4 میلیارد پوند درآمد را به اسکاتلند جذب کند.
 
طبق بررسی‎های انجام شده،‌بازار گردشگری نیاکان در اسکاتلند، بالقوه توان آن را دارد که از 800 هزار گردشگر در سال به 4.3 میلیون گردشگر درسال برسد.
 
طبق محاسبات انجام شده از سوی آژانس گردشگری اسکاتلند درحال حاضر 50 میلیون اسکاتلندی خارج از این کشورزندگی می‎کنند که این رقم شامل همه افرادی است که یا دراسکاتلند متولد شده و یا تنها والدین اسکاتلندی داشته‎اند.
 
طبق همین بررسی‎ها و با توجه به این رقم توریسم اسکاتلند تنها با تمرکز براین گروه عظیمی جمعیتی .تنها از محل گردشگری نیاکان درآمدی بالغ بر 2.4 میلیارد پوند طی 5 سال آینده به این کشور جذب کند.
 
کسب و کار گردشگری اسکاتلند به ویژه می‎توانددر سال 2014 براین بخش تمرکز کند یعنی زمانی که قرار است اسکاتلند میزبان چندین همایش ملی ، محلی و سنتی بزرگ باشد. برنامه‎ها ومناسبت‎هایی چون بازی‎های" جام ریدر" مسابقات ویژه کشورهای مشترک المنافع است.
 
علاوه بر همه این ها اسکاتلند ،سال 2014 را سال خوش آمد گویی به اسکاتلندی تبارها در سراسر دنیا قرار داده است . برنامه"به خانه پدری خوش آمدید" درسال 2014 با هدف ارتقای توریسم نیاکان، ویژه استقبال از اسکاتلندی‎هایی است که ریشه ابا و اجدادی شان دراین کشوراست.
 
مقامات گردشگری در اسکاتلند با هدف ارتقای تورهای تخصصی ویژه گردشگری نیاکان و با بهره گیری از تجربیات دیگر کمپانی‎های موفق دراین حوزه ، تلاش‎های گسترده ای را در آمادگی برای سال 2014 و جذب 1.5 میلیون گردشگر اسکاتلندی تبار آغاز کرده‎اند.
 
درهمین راستا کتابچه‎های راهنمای گردشگری ویژه‎ای از سوی اداره آگاهی توریسم " دراسکاتلند چاپ ومنتشر شده که در اختیار تمامی صاحبان کسب و کار و بخش‎های تجاری مرتبط با گردشگری قرار گرفته است. همچنین تمامی وب سایت‎های گردشگری این کشور تورها وخدمات ویژه‎ای در زمینه مسائل مرتبط با نیاکان ارائه کرده‎اند که با ارائه آخرین اطلاعات و امکانات در بازارهای داخلی توریسم نیاکان همراه است.
 
این کتابچه‎های راهنما همچنین دربردارنده پیشنهادهای متنوعی در باره چگونگی فعالیت و گردآوری اطلاعات لازم محلی در سرزمین‎های و مکان‎های شاخص مرتبط با نیاکان و آثار مورد نظر دراین بخش از توریسم اسکاتلند است. این کتاب‎های راهنما به فعالان گردشگری علاقمند به حضور دراین بازار برای دستیابی به اطلاعات مفید و مهم برای راهنمایی وهدایت گردشگران در دستیابی به امکانات و خدمات و منابع مورد نیاز کمک می‎کند.
 
همچنین به فعالان این حوزه برای راهنمایی گردشگران جهت دستیابی به امکانات مهمان پذیری و اقامتگاهی سنتی که نماد و جلوه کاملی از سنت و فرهنگ اسکاتلندی باشد ، اطلاعات لازم را قرار داده است.


منبع : خبرگزاری میراث فرهنگی/میترااسدنیا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 10 چند است؟
userPhoto 3Neshaneh
أمیلی می گوید :‌ 21:55:29 - 1323 روز پیش

مطالب أین بخش واقعا عالی و منحصر به فرد هستند و مخاطبین فارسی زبان داخل و خارج را به راحتی جذب می کنند إز زحمات همه شما متشکریم

اضافه کردن نظر

ADVERTISING

مطالب مرتبط گردشگری