چرا باید ازدواج کنیم؟

کد خبر 17141 - 1393 01 | تاریخ: 1236 روز پیش-1393/01/15 | ساعت: 15:06

عشق گاهی اوقات می تواند قلب فرد را بشکند، بااینحال بنظر می رسد ازدواج چیزهای خوب زیادی به همراه دارد. تحقیقات نشان داده است که بیشتر از 3.5 میلیون آمریکایی که ازدواج کرده اند کمتر از افراد مجرد، مطلقه یا بیوه، از بیماری های قلبی یا مشکلات عروقی خونی رنج می برند. این تحقیقات در سنین مختلف و بدون در نظر گرفتن دیگر عوامل بیماری زای قلبی مثل کلسترول و دیابت بالا انجام شده است.

دکتر جفری برگر، متخصص پیشگیری از بیماری های قلبی در مرکز پزشکی لانگون NYU نیویورک می گوید، احتمالا کسانی که ازدواج می کنند همسرانشان را برای مراقبت بیشتر از خودشان تشویق می کنند. اما ما نمی توانیم رابطه علت و معلولی بین آنها را اثبات کنیم.

با این تحقیقات دریافته ایم که:

-افراد ازدواج کرده در مقایسه با افراد مجرد در هر نوع بیماری قلبی 5% کاهش خطر ابتلا دارند. زنان بیوه در مقابل افراد ازدواج کرده 3% افزایش خطر ابتلا و افراد مطلقه 5% خطر ابتلا دارند.

-در میان افراد ازدواج کرده، مشخص شد شرایط برای افراد زیر سن 50 سالگی بسیار بهتر است، آنان 12% کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی نسبت به افراد مجرد همین سن داشتند.

- سیگار کشیدن که بزرگترین خطر ابتلا به بیماری های قلبی است، در میان افراد مطلقه از بالاترین احتمال و در بین زنان بیوه از کمترین احتمال برخوردار بود. افراد بیوه بالاترین میزان فشار خون بالا و دیابت، و همچنین ورزش ناکافی داشتند.

دکتر ورا بیتنر، متخصص قلب دانشگاه آلاباما در بیرمنگهام می گوید: نتایج بدست آمده از این تحقیق حاکی از آن است که خطرات بیماری قلبی نمی تواند تنها بر اساس فشارهای فیزیکی مورد بررسی قرار گیرد، بلکه عوامل اجتماعی و استرس هم در آن دخیل می باشند. وی می گوید ما مشخصا توضیحات شفافی در مورد اینکه چرا افراد ازدواج کرده از این بیماری ها بیشتر در امان هستند، نداریم. شما می بایست برای پیشگیری از این بیماری ها به پزشک مراجعه کرده، دارو مصرف کنید، رژیم غذایی بگیرید و ورزش های توصیه شده را دنبال کنید.

منبع: سایت یاهو

 

- Jeffrey Berger

- Langone

- Vera Bittner

- Alabama

 

 


منبع : گروه ترجمه سه نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 9 چند است؟

ADVERTISING