روزجهانی کتاب کودک؛بالماسکه کتاب در باغ موزه نگارستان

کد خبر 17224 - 1393 01 | تاریخ: 1269 روز پیش-1393/01/16 | ساعت: 11:28

 بزرگداشت روز جهانی کتاب کودک با «بالماسکه کتاب» در باغ‌موزه نگارستان رقم خورد.
 در این مراسم که 15 فروردین‌ماه در محل نمایشگاه موزه فرهنگ کودکی برگزار شد، از بازدیدکنندگان بویژه کودکان و نوجوانان دعوت شد تا با ماسک شخصیت‌های دلخواه داستانی خود به باغ نگارستان بروند و درباره آن شخصیت‌های داستانی با دیگران گفت‌وگو کنند.
داستان‌خوانان و قصه‌گویان موزه نیز در نمایشگاه موزه این باغ با ماسک شخصیت‌های داستانی حضورد داشتند و از زبان نویسندگان با بچه‌ها گفت‌وگو می‌کردند.
برنامه بزرگداشت روز جهانی کتاب کودک که از سوی سازمان زیباسازی شهر تهران پشتیبانی شد، روز جمعه، 22 فروردین، نیز تکرار خواهد شد.
«بالماسکه کتاب» از 16 فروردین‌ماه تا پنج‌شنبه 21 فرودین‌ماه با درخواست مرکزهای آموزشی از پیش‌دبستان تا دبیرستان، برای گروه‌های کودک و نوجوان، در نوبت‌هایی که از پیش با روابط عمومی موزه هماهنگ کرده باشند، به اجرا درخواهد آمد.
روز جهانی کتاب کودک به سال 1967 بازمی‌گردد که یلا لپمن - بنیان‌گذار دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان - پیشنهاد کرد تا دوم آوریل، زادروز هانس کریستین اندرسن، روز جهانی کتاب کودک نام‌گذاری شود. از آن پس هر سال یکی از کشورهای عضو دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان پیام و پوستری به مناسبت این روز تهیه و در سطح جهان منتشر می‌کنند. در ایران این روز در 14 فروردین از سوی شورای کتاب کودک گرامی داشته می‌شود.


منبع : ایسنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 1 + 6 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر