پخش آناهید از شبکه مستند سیما

کد خبر 17239 - 1393 01 | تاریخ: 1323 روز پیش-1393/01/16 | ساعت: 14:22

مستند «آناهید» از مجموعه «شکوه شکفتن» با هدف به تصویر کشیدن آداب و رسوم ایرانیان در فصل بهار امروز از شبکه مستند پخش می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، فرشاد فرشته‌حکمت برای روایت «آناهید» زنی به همین نام را راهی سفری دور و دراز می‌کند. این سفر از تهران شروع می‌شود و آناهید تصمیم دارد یک ماهی را به دریا برساند.
این مجموعه به مسایل و جنبه‌های مختلف به وجود آمدن بهار جدید و سال نو می‌پردازد و در این بین آداب و رسوم و فعالیت‌های اقوام مختلف ایرانی را از جنبه‌های سمبولیسم، قوم‌شناسی، اسطوره‌شناسی و مردم‌شناسی مورد بررسی قرار می‌دهد. این اثر در اصل در دو بخش قوم‌شناسانه و قوم‌نگارانه و از سوی دیگر جنبه آیینی تهیه شده است.
در تولید مجموعه مستند «شکوه شکفتن» فیلمسازان مختلفی مشارکت داشته‌اند، به این ترتیب که قسمت‌های «خروش خموش»، «آناهید»، «آبی سرخ»، «هفت گام سبز» و «رستم» را فرشاد فرشته‌حکمت، «نو سال» را فرهاد مهرانفر، «ریشه‌ها» را محمد مقدم، «نغمه عید»، «قصه‌های کرسی» و «از زمستان درآمدم» را حسن دهقان، «روز آفرینش» را سودابه مجاوری، «این سخن آبی است» را رضا مجلسی و «پرواز در آینه» را مسعود سفلایی کارگردانی کرده‌اند.
این مجموعه مستند در استان‌های مختلف کشور از جمله تهران، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، اصفهان، فارس، بوشهر، گیلان و مازندران تولید شده است.
«آناهید» شنبه 16 فروردین، ساعت 17 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.


منبع : مهر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 5 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر