پخش آناهید از شبکه مستند سیما

کد خبر 17239 - 1393 01 | تاریخ: 936 روز پیش-1393/01/16 | ساعت: 14:22

مستند «آناهید» از مجموعه «شکوه شکفتن» با هدف به تصویر کشیدن آداب و رسوم ایرانیان در فصل بهار امروز از شبکه مستند پخش می‌شود.
به گزارش خبرنگار مهر، فرشاد فرشته‌حکمت برای روایت «آناهید» زنی به همین نام را راهی سفری دور و دراز می‌کند. این سفر از تهران شروع می‌شود و آناهید تصمیم دارد یک ماهی را به دریا برساند.
این مجموعه به مسایل و جنبه‌های مختلف به وجود آمدن بهار جدید و سال نو می‌پردازد و در این بین آداب و رسوم و فعالیت‌های اقوام مختلف ایرانی را از جنبه‌های سمبولیسم، قوم‌شناسی، اسطوره‌شناسی و مردم‌شناسی مورد بررسی قرار می‌دهد. این اثر در اصل در دو بخش قوم‌شناسانه و قوم‌نگارانه و از سوی دیگر جنبه آیینی تهیه شده است.
در تولید مجموعه مستند «شکوه شکفتن» فیلمسازان مختلفی مشارکت داشته‌اند، به این ترتیب که قسمت‌های «خروش خموش»، «آناهید»، «آبی سرخ»، «هفت گام سبز» و «رستم» را فرشاد فرشته‌حکمت، «نو سال» را فرهاد مهرانفر، «ریشه‌ها» را محمد مقدم، «نغمه عید»، «قصه‌های کرسی» و «از زمستان درآمدم» را حسن دهقان، «روز آفرینش» را سودابه مجاوری، «این سخن آبی است» را رضا مجلسی و «پرواز در آینه» را مسعود سفلایی کارگردانی کرده‌اند.
این مجموعه مستند در استان‌های مختلف کشور از جمله تهران، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، اصفهان، فارس، بوشهر، گیلان و مازندران تولید شده است.
«آناهید» شنبه 16 فروردین، ساعت 17 از شبکه مستند سیما پخش می‌شود.


منبع : مهر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 2 + 3 چند است؟

تک نشانه

take neshaneh logo
3Neshaneh Reportatge
مهدی فضلعلی
021-77449301
info@mehdifazlali.com
مهدی فضلعلی هنرمندی شاخص در پتینه
مهدى فضلعلى متولد سال ١٣٥٨ فارغ التحصیل رشته مدیریت صنعتى است. او کار هنری خود را از سال 77 از طریق همکارى با استادان ...


ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر