کودکان پیوند عاطفی - ایمنی با والدین خود ندارند

کد خبر 17323 - 1393 01 | تاریخ: 1326 روز پیش-1393/01/16 | ساعت: 23:24

پیوند عاطفی ایمن یا ˈsecure attachmentˈ به ارتباط غیر کلامی والدین با کودک گفته می شود که شامل پاسخ های احساسی از قبیل حرکات، اشارات و صدا بین کودک و پدر و مادر است.
این ارتباط عاطفی به اندازه رفاه و صحبت کردن با کودکان حایز اهمیت است و اساس تمام رفتارهای اجتماعی کودک را پایه ریزی می کند.

پیوند ایمن به اندازه ای اهمیت دارد که تعامل و ارتباطات اجتماعی کودک بر مبنای آن ساخته می شود. کودکانی که این دلبستگی ایمن را در محیط خانواده خود تجربه نکنند، در زندگی آینده خود به هیچ عنوان موفق نیستند و به کرات شکست اجتماعی، آموزشی و رفتاری را تجربه می کنند.

تحقیقاتی که بر روی 14 هزار کودک آمریکایی انجام شده است نشان می دهد که 40 درصد کودکان در آمریکا از این عدم پیوند رنج می برند. این کودکان معمولا پرخاشگر و بیش فعال هستند و تمرکز ندارند.

دلبستگی ایمن معمولا در 3 سال اول زندگی کودک مهم است و به همین دلیل به والدین توصیه می شود که قبل از اتمام این دوران، اقدام به تولد فرزند دیگر نکنند.
کودکانی که به مهدکودک سپرده می شوند یا پرستار دارند، بیشتر در معرض این کمبود قرار دارند. متخصصان به والدین توصیه می کنند که رفتار عاطفی مناسب را با لوس کردن کودکان اشتباه نگیرند؛ بلکه احساسات را مدیریت کنند و در این مورد تصمیم منطقی بگیرند.

با توجه به اینکه آمار دقیقی در مورد کودکان سراسر دنیا در ارتباط با این کمبود وجود ندارند، محققان بر این باورند که احتمالا آمار مشابهی در سراسر جهان وجود دارد.
گزارش کامل این تحقیقات در شماره اخیر نشریه Sutton Trust منتشر شده است.
کلمات کليدی: کودکان ، پیوند، عاطفی ،والدین


منبع : ایرنا

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 4 + 8 چند است؟

ADVERTISING