گالری سین میزبان آثار امیرحسین حشمتی

کد خبر 18760 - 1393 01 | تاریخ: 1340 روز پیش-1393/01/24 | ساعت: 20:06

امیرحسین حشمتی گفت: این نمایشگاه هشتمین نمایشگاه انفرادی من است و در این نمایشگاه مجموعه ای از عکس هایی که به نوعی در ادامه عکس های درخت هایم خلق شده اند را به نمایش می گذارم.
او افزود: عکس های این مجموعه البته با عکس های پیشینم به نوعی تفاوت دارند و در این مجموعه دیگر شاهد حرکت دوربین نیستیم.
به گفته حشمتی عکس های این مجموعه بافت گیاهی پرتنوع ایران را نشان می دهد، اما دراین عکس ها نمی توان نوع درختان را تشخیص داد.
این عکاس ادامه داد: عکس های این نمایشگاه دو نوع هستند مجموعه ای از عکس های این نمایشگاه در ابعاد 15 در 15 هستند که این عکس های 30 فرم هستند که درعین استقلال با هم یک کلیت را می سازند و در کنار هم بر روی دیوار رفته اند.20-8-1391_IMAGE634881474129566245 Copy
عکس های این بخش 10 ادیشن دارند و با این کار قصد داشتم که عکس ها قیمت پایینی داشته باشند و مخاطبان بتوانند آن ها را به خانه شان ببرند.
او ادامه داد: 30 عکس دیگر این مجموعه ابعاد متنوعی دارند و این عکس ها را نیز به شیوه سنتی چاپ کرده ام چون قصد نداشتم که عکس هایم به مدیوم نقاشی نزدیک شوند.
حشمتی همچنین از نمایش یکی از عکس هایش در نمایشگاه گروهی نفت طلای سیاه در گالری شیرین خبر داد.
این عکاس ابراز امیدواری کرد تا پایان سال بتواند نمایشگاه عکس های کنایه دارش را به نمایش بگذارد. او قصد دارد برای نمایش این عکس ها با گالری شیرین و راه ابریشم وارد گفت وگو شود.
او درباره انتخاب نام های شاعرانه برای عکس هایش می گوید: صحنه‌هایی كه درطبیعت می‌بینم گاه به قدری برایم زیبا است كه دلم ناگهان فرو می‌ریزد. به همین دلیل هم حس شاعرانه‌ام برای هرتابلو با خلق هرعكس آغازمی‌شود. من اگربا این موضوع ارتباط برقرارنمی‌كردم نمی‌توانستم چنین عكس‌هایی خلق كنم ،به همین دلیل هم ماحصل تمام حسم را درعنوان تابلوها خلاصه كرده‌ام.
حشمتی که درپنج سال اخیر به عکاسی آبستره ازطبیعت روی آورده است؛ درباره نمایشگاه اش که در اردیبهشت ماه سال آینده برپا خواهد شد گفت: دراین نمایشگاه مجموعه ای ازعکس های پنجره را با عنوان "پنجره های سکوت" را به نمایش خواهم گذاشت.
یکی ازشاخصه های نمایشگاه های عکس امیرحسین حشمتی، ارائه ارزان عکس از سوی اوست که توانسته اقشارمختلفی از مردم را در زمره خریداران آثاراو قرار دهد؛ او درنمایشگاه هایش همواره عکس هایش را دراندازه های مختلف چاپ می کند، اما درنمایشگاه اخرش قصد دارد که عکس هایش در 50 در 75 منتشر کند.
حشمتی بیش از20 سال است که عکاسی می کند اودرباره دوره های عکایش می گوید: 13 سال که با دوربین آنالوگ کارمی کردم. درآن دوره عکس‌هایم صرفا ازطبیعت وعکاسی ازوقایع طبیعی، به طوراتفاقی بود. عکاسی دیجیتال را هشت سال پیش شروع کردم. با آمدن فن آوری دیجیتال، گرفتن عکس با ظهورآن هم زمان شد. وضعیت زندگی نیزطوری شد که عکاسی را به عنوان حرفه در زندگی‌ام انتخاب كردم. درطبیعت همه چیزسوژه است. ازآنچه سیال است؛ ازآنچه سرجایش است وبا نسیمی می‌رقصد تا آنچه استواروبا صلابت ایستاده است.
او با این که به عنوان عکاس آبستره ازطبیعت مشهور شده است، اما درشش سال گذشته بخشی از دغدغه عکاسیش را روی عکاسی از پرتره متمرکز کرده است، اما هنوزهیچ عکسی ازاین مجموعه را به نمایش نگذاشته است.
امیرحسین حشمتی متولد ۱۳۴۰ تهران و کارشناسی ارشد مهندسی برق است. او عکاسی را از ۱۲ سالگی آغاز نموده و از سال ۸۷ به صورت حرفه‌ای نمایشگاه عکس برگزار می‌کند. وی به عکاس "آبستره طبیعت" معروف است وبرپایی 7نمایشگاه انفرادی درگالری‌های والی، آرا، دی، آن، شیرین و سین را در کارنامه خود دارد.


منبع : هنرآنلاین

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 7 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر