اخطار شهردار جدید تایپه به رئیس پلیس چه بود!!!!!!!

کد خبر 187928 - 1393 10 | تاریخ: 1079 روز پیش-1393/10/10 | ساعت: 21:19

دکتر «کو ون-جی» در اولین روز کاریش به‎عنوان شهردار تایپه (پایتخت تایوان) قول داد، درصورتی‌که رئیس پلیس شهر و افرادش بار دیگر از قانون سرپیچی کنند، علیه آن‌ها دست به اقدام قانونی خواهد زد.

عصر روز ۲۵ دسامبر، کو در حالی‎که در کنار «دی- وِی»، رئیس پلیس، در شورای شهر تایپه قدم برمی‎داشت به وی با‎تحکم گفت: «اگر بار دیگر پیروان فالون دافا مورد ضرب و شتم قرار گیرند، شما را جایگزین خواهم کرد.»

به‎تازگی، پلیس تایپه تحت بررسی موشکافانه‎ای به‎خاطر چشم‎پوشی از اقدامات گروه خشنونت‎طلب طرفدار پکن قرار گرفته؛ این گروه پیروان «فالون گونگ»، یک روش معنوی و صلح‎آمیز چینی را که از سال ۱۹۹۹ در چین مورد آزار و اذیت قرار گرفته است، هدف قرار داده‎اند.

از سال ۲۰۰۹ تاکنون، پیروان فالون گونگ (فالون دافا) در‎مقابل «برج تایپه ۱۰۱»، با ارائه‎ی اطلاعاتی به گردش‎گران به افشای جنایات رژیم چین علیه فالون گونگ پرداخته‎اند.

حزب کمونیست چین با حمایت از چندین گروه در خارج از کشور از آن‎ها می‎خواهد تا به فالون گونگ در خارج‎از مرزهای چین حمله کنند. در تایوان، انجمن میهن‎پرستی ROC (ROC مخفف جمهوری چین و نام رسمی تایوان) از چنین گروه‎هایی است. این گروه با جبهه‎ی متحده وزارت کار حزب کمونیست چین مرتبط است که فعالیت‎های نفوذی و تبلیغاتی خارج‎از چین را برعهده دارد.

در ماه سپتامبر سال جاری، انجمن میهن‎پرستی به‎صورت کلامی، پیروان تایوانی فالون گونگ در اطراف تایپه ۱۰۱ را مورد آزار قرار داد و با چندین چوب پرچم به آن‎ها حمله کرد. پلیس تایپه به‎طور غیرمعمولی از کنترل و مهار این خشونت سرباز زد و در دستگیری یا نظارت بر این گروه باوجود شواهد ویدیوئی کافی از اقدامات خشونت‎آمیز و سوء‎استفاده‎ی آن‎ها کوتاهی کرد.

در زمان مبارزات انتخاباتی شهرداری تایپه، دکتر کو وعده داده بود که اگر او شهردار شود، درصورت ادامه‎ی اعمال شرارت‎آمیز انجمن میهن‎پرستی به‎ویژه با انتشار فیلم‎های مربوط به آن‎ها در «یوتیوب»، شخصاً با رئیس پلیس تایپه درخصوص جایگزینی وی صحبت کند.

روز پنج‌شنبه، دکتر کو با هشدار به «لی دی-وِی» به وعده‎ی انتخاباتی خود عمل کرد.

«چانگ چینگ-هوا»، مدیر انجمن فالون دافا در تایوان از موضع دکتر کو استقبال کرد و آن را نشانه‎ی برخورد جدی دولت تایپه با مسئله‎ی انجمن میهن‎پرستی دانست.

چانگ گفت: «ما از اقدامات پلیس درخصوص آزادی بیان، حاکمیت قانون و لحن صلح‎آمیز حمایت می‎کنیم.»


منبع : اپک تایمز فارسی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 9 + 2 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار