4 توصیه کاربردی برای آمادگی بارداری

کد خبر 19502 - 1393 01 | تاریخ: 1335 روز پیش-1393/01/30 | ساعت: 23:15

۱) قبل از بارداری از یک مکمل اسید فولیک استفاده کنید:

کمبود اسید فولیک در بین زنان رایج است. این در حالیست که این ویتامین ( فولات، ویتامین B9) نقش بسیار مهمی در جریان یک بارداری خوب و سالم بازی می کند. در واقع، کمبود این ویتامین در زمان بارداری، خصوصاً در ابتدای آن، خطر تأخیر در رشد یا نقص خلقتی شدید (spina bifida) را افزایش می دهد.

یافته های جدید، همچنین توصیه می کنند که مصرف مکمل اسید فولیک یک سال قبل از بارداری آغاز شود. مصرف اسید فولیک احتمال زایمان پیش از موقع (۲۰تا ۲۸هفتگی) را تا ۷۰درصد کاهش می دهد.

به نظر می رسد که این دلایل کافیست تا زنانی را که می خواهند بچه دار شوند، وادار کند که از مکمل های غذایی کمک بگیرند تا بتوانند حاملگی خوب و سالمی را پشت سر بگذارند.

۲) واکسن آنفولانزا بزنید

ابتلا به ویروس آنفولانزا در ابتدای بارداری یکی از مهم ترین عواملی است که باعث افزایش خطر سقط جنین می شود. بنابراین به زنانی که تصمیم دارند باردار شوند، توصیه می شود که برای مصونیت در مقابل این ویروس، واکسن بزنند.

اکر امکان واکسیناسیون برای مادر وجود ندارد، اطرافیانش از جمله همسر و دیگر فرزندان باید واکسن بزنند.

ضمناً، اطرافیان باید در مقابل سیاه سرفه هم واکسینه بشوند.

۳) استعمال دخانیات را متوقف کنید

استعمال دخانیات در طی دوران بارداری آثار ناگواری بر روی جنین دارد. به علاوه، دخانیات به شدت به قدرت باروری زن و مرد لطمه می زند.

استعمال دخانیات ۱۵تا ۴۰درصد قدرت باروری زنان را کاهش می دهد، و می تواند بارداری را ۶تا ۱۲ماه به تأخیر بیندازد، ضمناً احتمال موفقیت بارور سازی در آزمایشگاه را نیز کم می کند. مصرف دخانیات در میان مردان هم حداقل، سرزندگی و شکل اسپرماتوزوئیدها را از بین می برد. در هر دو مورد، خطر سقط جنین افزایش می یابد.

بنابرین به پدر و مادرهای آینده توصیه می شود که استعمال دخانیات را متوقف کنند و قبل از تصمیم به بچه دار شدن در معرض دود هم قرار نگیرند.

۴) برنامۀ غذایی تان را پرکنید از امگا۳

شما در تمام طول دوران بارداری به امگا۳نیاز دارید. امگا ۳برای رشد مغز کودک ضروری است. امگا ۳خطر زایمان های زودتر از موقع و نوزادان کم وزن را کاهش می دهد. ضمناً امگا۳برای تولید شیر مادر و جلوگیری از ابتلای به یرقان نوزادی ضروری است.

به خاطر آثار مثبت و فراوان امگا۳به شدت توصیه می شود که قبل از بارداری مصرف شود.در صورت عدم تمایل و اشتها به ماهی، به زنانی که می خواهند بچه دار شوند، پیشنهاد می شود که از مکمل های غذایی استفاده کنند.


منبع : پرشین فروم

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط سبک زندگی