آغاز نام نویسی از اولویت‌های جدید عمره

کد خبر 208405 - 1393 11 | تاریخ: 1033 روز پیش-1393/11/25 | ساعت: 13:41

20150111104716097

«حج» در لغت به معناي قصد و آهنگ حركت در جهت مقصود است و در اصطلاح شرع «حج» سفر به مكان مقدس و شهر مشهور «مكه» در ماه حرام «ذيحجه» و به منظور زيارت خانه خدا «كعبه» و برگزاري مراسم ويژه در چند موقف و ميعادگاه (كه همگي در مكه و اطراف آن قرار دارد) مي‌باشد و مجموعه اين مراسم به نام مناسك حج ياد مي‌شود اين سفر مقدس به شرط تمكن مالي، سلامت جسم و باز بودن راه كه از شرايط اساسي استطاعت است بر هر مسلمان مستطيع در طول عمر يك بار لازم و واجب مي‌باشد و ترك اين عمل عبادي، سياسي و تاخير و تقصير در آن از گناهان محسوب مي‌گردد.

نام نویسی از اولویت‌های جدید عمره

ناصر خدرنژاد، معاون حج، عمره و عتبات سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه ثبت نام کاروان‌های مرحله دوم عمره از 16 بهمن ماه آغاز شده است، افزود: با گذشت چندین روز از ثبت نام کاروان‌های مرحله دوم عمره، ظرفیت کاروان‌های نوروزی تکمیل شده و ثبت نام از اولویت‌های جدید برای اعزام‌های اواسط فروردین به بعد آغاز می‌شود.

وی ضمن اعلام اولویت‌های جدید ثبت نام تاکید کرد: در ثبت نام کاروان‌های مرحله دوم عمره ابتدا دارندگان اولویت‌های تا 350 دعوت به ثبت نام شدند و از امروز (شنبه) در صورت وجود ظرفیت خالی در کاروان‌های هر استان متقاضیان دارای اولویت 350 تا 400 میتوانند برای ثبت نام در کاروان‌ها به سامانه فاخر fakher.haj.ir مراجعه کنند.

معاون سازمان حج و زیارت با اشاره به اینکه مرحله دوم اعزام زائران از 21 اسفند آغاز و تا 27 خرداد سال آینده ادامه دارد، گفت: با توجه به اینکه ظرفیت کاروان‌های نوروزی تکمیل شده است، زمان اعزام اولویت‌های جدید از 16 فروردین 94 به بعد خواهد بود.

خدرنژاد گفت: در صورت عدم تکمیل ظرفیت کاروانهای عمره احتمال اعلام اولویت‌های بعدی نیز وجود دارد که پس از ثبت نام اولویت‌های جدید در کاروان ها، دراین خصوص تصمیم گیری می‏شود.


منبع : گردآوری از سه نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 15 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار