دو نوشیدنی مفید برای افراد وسواسی

کد خبر 217689 - 1393 12 | تاریخ: 897 روز پیش-1393/12/14 | ساعت: 09:49

IMG11574750

اختلال وسواس فکری یا عملی، یک اختلال اضطرابی مزمن است که با اشتغال ذهنی مفرط در مورد نظم و ترتیب و امور جزئی و همچنین کمال‌طلبی همراه است، تا حدی که به از دست دادن انعطاف‌پذیری، صراحت و کارائی می‌انجامد .

در اختلال وسواسی-فکری عملی افکار وسواس‌گونه و اضطراب‌آور با وسواس‌های عملی همراه می‌شود. این وسواس‌های عملی کارهایی وسواس‌گونه هستند که شخص برای کوشش در راه کاهش وسواس‌های فکری خود انجام می‌دهد. این کردارها تکراری و کلیشه‌ای و تا اندازه‌ای غیرارادی هستند.

دو نوشیدنی مفید برای افراد وسواسی

دکتر رضا ناظری، روانشناس راجع به وسواس این گونه گفت: وسواس به دو دسته عملی و فکری تقسیم می‌شود. وسواس عملی شامل ترس از آلودگی‌ها، شست‌وشوی مکرر، دقت وسواسی، منظم کردن لباس و انجام سایر کارها  می‌شود.
 
وی در ادامه افزود: وسواس فکری نیز شامل نوشخوار کردن افکار و بازبینی‌های مکرر می‌باشد.
همچنین به طور کلی می‌توان گفت این دو گروه از بیمارها دچار ترس، دقت و نظم افراطی، احساس بن بست و لجاجت، هیجان و اضطراب هستند که در برخی موارد منجر به افسردگی می‌شود.
 
راهکارهای پیشنهادی از سوی دکتر ناظری شامل ورزش روزانه، تمرینات روان درمانی مثل تلقین مثبت، افزایش ارتباط با دیگران، ایجاد مشغله و ترجیحا مشغول به کار شدن است. افراد مبتلا به وسواس نباید از غذاهای سودازا مانند فست فود، ترشی، سس، نوشابه و گوشت گاو استفاده کنند.
 
file
 
ناظری، توصیه کرد: این افراد نوشیدن گل گاو زبان و سنبل الطیب را فراموش نکنند.


منبع : گردآوری از سه نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 2 + 5 چند است؟

ADVERTISING