تخمه‏ های زندان

کد خبر 3180 - 1391 07 | تاریخ: 1880 روز پیش-1391/07/04 | ساعت: 11:51

China Prisons

در هتل‏ها، رستورانها و سوپرمارکت‏های استان گانزیو[1] در چین، به آسانی می‏توانید بسته‏بندی‏های زیبای سیر و تخمه هندوانه‏های پوست‏گرفته شده را پیدا کنید. به نظر می‏رسد که این چیزها تمیز باشند، در‏حالی‏که، آنها توسط کسانی‏که در زندانها، اردوگاه‏های کار اجباری، مراکز بازپروری معتادان و بازداشتگاه‏ها به سر می‏برند، تهیه می‏شوند. مقامات این اردوگاه‏ها با تاجرانی که دانه‏های تخم‏هندوانه و سیر را با قیمت پایین می‏خرند تبانی می‏کنند، و افرادی که در اردوگاه‏های کار اجباری در بازداشت بسر می‏برند روز و شب مجبور به پوست کردن آنها می‏شوند. این محصولات سپس بسته بندی شده و به صورت عمده به سوپرمارکت‏ها، هتل‏ها و رستوران‏ها فروخته می‏شوند.

در این شرایط منزجر‏کننده، محلی برای شستن این محصولات و حمام افرادی که آنها را باید پوست بکنند وجود ندارد. سهمیه روزانه زندانیان برای پوست کردن تخمه‏های هندوانه 500 گرم در روز است. آنها در حین کار توسط سایر زندانیان یا سر زندانبان مراقبت و کنترل می‏شوند. به منظور اتمام وظایف و کارهایشان، زندانیان می‏بایست نخست دانه‏ها را با پاهایشان مالش دهند، سپس با دستانشان آنها را مغز کنند. بعضی از پوست‏های دانه‏ها خیلی سخت و محکم هستند، از این رو، زندانیان می‏بایست با دندانشان آنها را بشکنند، بعد آنها را پوست کنند. بعضی از دانه‏ها خیلی خشک و سخت هستند و می‏بایست اول مرطوب و نرم شوند. اما زندانیان، سهمیه آب محدودی دارند که حتی کفاف نیازهای روزانه‏شان را نمی‏دهد. بنابراین آنان از آب استفاده شده حمام یا ظرف‏شویی، برای مرطوب کردن دانه‏ها استفاده می‏کنند. بعضی از معتادان و مجرمان از ادرار خود برای مرطوب کردن دانه‏ها استفاده می‏کنند و سپس از پاهایشان برای پوست کردن آنها کمک می‏گیرند. بعد از مدتی، دستها، پاها و لبهایشان همه چرک کرده و خون‏آلود شده و عفونت می‏کنند. با اینحال، آنها اجازه ندارند کارشان را متوقف کنند. مجرمان و جنایتکاران خیلی عصبانی هستند ولی جرات نمی‏کنند که فرایند تولید را کُند کنند. آنان عصبانیت خودشان را روی سیرها و دانه‏های هندوانه خالی می‏کنند، آب دماغ و دهانشان را روی آنها می‏ریزند، و حتی پشه و مگس‏های مرده را قبل از آنکه داخل بسته ها بگذارند، با محصولات مخلوط می‏کنند.

درمیان زندانیان، افراد بیمار زیادی وجود دارد. بعضی از آنان حتی با بیماری‏های مسری در رنج هستند، مثل هپاتیت، اچ آی وی و سِل. در ماه می و جولای گذشته(2010)، دو گروه از معتادان از مراکز ترک اعتیاد شهرک یوزونگ، در حدود 150 نفر به اولین اردوگاه کار اجباری در استان فرستاده شدند. به آنها گفته شد که سیرها را پوست بکنند، و دستها و پاهای آنان همه چرک کرده بودند. یکی از اشخاص داخل اردوگاه‏های کار اجباری، در یک تیم چهار نفره به یک واحد صنعتی آلومینیوم فرستاده شد و پس از مدت کوتاهی در آنجا درگذشت چون‏که بیماری سل ریوی وی در آنجا مورد مراقبت قرار نگرفته بود. در بیمارستان اردوگاه کار اجباری، در شخصی دیگر بیماری(HIV) شناسایی شد.

برخی از تمرین‏ کنندگان فالون‏ گونگ[2] به بازداشتگاه اردوگاه کار اجباری شهرستان یوزونگ[3] و دیگر بازداشتگاه ‏های آن شهر فرستاده می‏شوند. علت زندانی شدن این افراد این است که آنان فقط تلاش می‏کنند تا اصول « حقیقت، نیکخواهی و بردباری» را در زندگی‏شان دنبال کنند و هیچ کار بدی انجام نداده‏اند. وقتی آنان نتوانند تخم‏های هندوانه و همین‏طور سیرها را نمدار کنند، مجبورند آنها را همانطور خشک با دست هایشان پوست بکنند. از این رو، نمی‏توانند سریع کارشان را انجام بدهند. پس نگهبانان به آنان اجازه نمی‏دهند که بخوابند، و مجبورشان می‏کنند روز و شب کار بکنند. بعضی از تمرین‏کنندگان فالون‏گونگ از کار‏کردن بدین شیوه امتناع می‏ورزند. نگهبانان با باتون‏های الکتریکی به آنان شوک وارد می‏کنند، آنها را روی رختخواب‏هایشان شکنجه می‏کنند و در زندانهای انفرادی محبوس‏شان کرده و یا مدت زندانی‏شان را زیاد می‏کنند.

نگهبانان مسئول این محصولات در زندان گفته‏ اند که آنها حتی با فکر کردن در مورد این دانه‏ های سیر و تخم‏های هندوانه، احساس بیماری می‏کنند، و به دیگران توصیه می‏کنند که آنها را مصرف نکنند. با اینحال در حال حاضر این سرنوشت تعداد زیادی از تمرین ‏کنندگان فالون ‏گونگ و سایر زندانیان در اردوگاه‏های کار اجباری در چین است.

 

 

 

 

 


[1] - Gansu

[2] - Falun Gong

[3] - Yuzhong


منبع : اپک تایمز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 8 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار