برجام در شورایعالی امنیت ملی تصویب شد نه مجلس

کد خبر 321275 - 1394 07 | تاریخ: 676 روز پیش-1394/07/24 | ساعت: 20:06

برجام در شورایعالی امنیت ملی تصویب شد نه مجلس .

1121

آیت‌الله احمد جنتی گفت: باید برجام را تمام شده تلقی کنیم و بدانیم که اگر خیر یا شر، کم یا زیاد و خوب یا بد بوده است دیگر باید آن را تمام شده تلقی کنیم و پیگیر حقوق‌مان در برجام باشیم.
 
آیت‌الله احمد جنتی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته تهران با بیان اینکه برجام در مجلس بررسی شد، گفت: برخی خیال می‌کنند مجلس برجام را تصویب کرده است در حالی که برجام در شورای عالی امنیت ملی مطرح شده و آنها نظر داده و تأیید کرده‌اند یعنی هنوز به امضا و تأیید رهبری نرسیده و کاری که مجلس کرد در حاشیه برجام بود. یعنی دولت را موظف کرد در اجرای برجام اقدامات مناسبی در قبال آمریکا داشته باشد.

گزیده اظهارات خطیب این هفته نماز جمعه تهران را در ادامه می‌خوانیم:

 • نمایندگان واقعاً در بررسی برجام زحمت کشیدند، از فعالیت‌ها و زحمات کمیته ویژه‌ای که در مجلس برای بررسی برجام تشکیل شد تقدیر و تشکر می‌کنیم.
 • پسامدهای برجام را باید در نظر داشته باشیم، باید مراقب باشیم که طرف ما عهدشکن است و هزار بهانه می‌آورد تا به پیمانش وفادار نماند. پس باید مراقب باشیم همین قدر که توافقنامه به ما امکان می‌دهد حداکثر استفاده را از آن ببریم.
 • رسانه‌ها و رسانه ملی در رابطه با برجام اطلاع‌رسانی خوبی داشتند و مردم نیز در صحنه بودند، باید برجام را تمام شده بدانیم و دیگر در جلسات عمومی مطرح نشود و بدانیم که اگر خیر یا شر، کم یا زیاد و خوب یا بد بوده است دیگر باید آن را تمام شده تلقی کنیم و باید پیگیر حقوقمان در برجام باشیم.
 • لغو تحریم‌ها فلسفه برجام است و باید جدی گرفته شود، اگر تحریم‌ها لغو شود برجام به نتیجه رسیده است اما اگر آنها شانه خالی کردند باید بگوییم که برجام به کلی نتیجه نداده و بی‌فایده است.
 • دولت باید در موضوع برجام قاطعیت نشان دهد و در این زمینه نباید برخوردهای افراطی و تفریطی داشته باشیم،‌ امیدوارم اشتباه کرده باشم اما به نظر من برجام و موفقیت‌هایی که طرف ما به دست آورد گام اولشان بود و اگر مقاومت نکنیم سراغ موضوعات دیگر می‌روند و خواهند گفت که اسرائیل را به رسمیت بشناسید، حقوق زن و مرد را مساوی کنید، حکم قصاص را بردارید، ازدواج هم‌جنسان را تأیید کنید و ارتباط خود را با حزب‌الله لبنان و سوریه و عراق قطع کنید.
 • به اذن خدا و هدایت‌های رهبری ارتباطمان با همه انقلابیون اسلامی را تا آخرین قطره خون حفظ خواهیم کرد.
 • نقشه آمریکایی‌ها حاکم شدن بر منطقه و ایران است، می‌خواهند سوریه، لبنان، عراق و سپس ایران را قبضه کنند و در داخل نیز به دنبال نفوذ برای رسیدن به اهدافشان هستند.
 • می‌خواهند در مراکز تصمیم‌سازی مثل مجلس نفوذی‌های خود را بفرستند، در دولت نیز مراکز تصمیم‌سازی به غیر از هیأت دولت به عنوان زیرمجموعه وجود دارد که می‌خواهند در آنها نفوذ کنند و همچنین قصد حاکم کردن فرهنگ غربی را دارند که ان‌شاءالله این آرزوها را به گور خواهند برد.
 • فاجعه منا که دل‌های مردم را پر از غم و غصه کرد، این اتفاق در حرم امن خدا در روز عید قربان و در لباس احرام برای حجاج اتفاق افتاد و عده‌ای زیر دست و پا له شدند و عده‌ای دیگر از تشنگی مردند.
 • خداوند آل سعود را لعنت کند، آل سعود خون‌های بسیاری می‌ریزند، کمک به داعش می‌کنند و در یمن قتل عام می‌کنند و ان‌شاءالله خداوند انتقام مظلومان را از ظالمان بگیرد.
 • تعداد کشته‌ ها در منا حدود 400 نفر اعلام شده و تقریباً 65 نفر نیز مفقود شده‌اند، این نشان بی‌کفایتی قطعی آل سعود است و حتماً‌ باید کمیته حقیقت‌یابی تشکیل شود اما من مطمئنم تا وقتی آمریکا از آل سعود پشتیبانی می‌کند، کمیته حقیقت‌یاب نیز در آخر قطعنامه‌ای صادر کرده و آنها را محکوم می‌کند و والسلام.
 •  خدا عزت رهبرمان را زیاد کند که آل سعود را به عکس‌العملی سخت و محکم تهدید کرد، باید حادثه منا توسط دستگاه قضایی و دولت پیگیری شود و نگذارند این اتفاق فراموش شود.
 • انتفاضه سوم شروع شده و عزیزان فلسطینی با حرکت انتحاری جلو رفته‌اند و کشته و مجروح داده‌اند اما امید است این حرکت بتواند مسجدالأقصی را از تعرض غاصبان فلسطین آزاد کند.


جنتی در خطبه‌های اول نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به ایام سوگواری اباعبدالله الحسین گفت: اگر مسأله ولایت نادیده گرفته شود کربلا و شهادت بهترین بندگان خدا به وجود می‌آید.
 
وی با بیان اینکه وقتی ولایت از بین رفت امروز شاهد قتل عام در فلسطین، کشتار یمنی‌ها و اتفاقات اخیر در عراق و سوریه خواهیم بود، افزود: کسانی که درباره ولایت کوتاهی، کارشکنی و سنگ اندازی می‌کنند در دنیا و آخرت ذلیل خواهند شد چون قرآن و عترت با همند و اگر عترت از بین برود قرآن هم از بین می‌رود.
 
امام جمعه موقت تهران گفت: نگذاریم خون شهدایمان پایمال شود و دشمن بر ما غلبه کند چون اگر دشمن بیاید ایران کربلا می‌شود و خوب است در ایام عاشورا فلسفه ولایت فقیه و فلسفه پیروزی‌های دشمن در اول اسلام معلوم شود.


منبع : سه نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 4 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر