خاموش ماندن جنايتی ديگر است

کد خبر 3220 - 1392 01 | تاریخ: 1718 روز پیش-1392/01/15 | ساعت: 13:04

Organ-Harvesting

نجات عبدالرحيم[1]، يك پليس سابق در چين، به تازگي اعتراف خود را به عنوان يك شاهد عيني از عمل خارج‏ سازی اعضاء[2] توسط رژيم چين از بدن زنداني‏ هاي اعدامي (اغلب قبل از اينكه به ‏طور کامل جان خود را از دست داده باشند) فاش ساخت. وی که در حال حاضر پس از روی گردانی‏ اش از حزب كمونيست چين در كشور سوئيس مخفي شده، ابراز اميدواري كرد كه اعضاي ديگر نيروهاي امنيتي نيز بتوانند فرار کرده و این جنایات مداوم را روشن سازند.

نجات عبدالرحيم که خودش يك اويغور[3] است، از سال 1993 تا 1998 در زندان ليوواندآو[4] در ايالت شين جيانگ[5] در شمال غربي چين مستقر بود. این افسر سابق در طي آن 5 سال، زندانيان محكوم به اعدام را از سلول‏ هايشان به جايگاه اعدام هدايت مي‏ كرده است.

وی در حال حاضر براي پناهندگي در سوئيس اقدام نموده است. آقای عبدالرحیم علي‏رغم وجود خطر بالقوه تبعيد و بازگردانده شدن به چين، اميدوار است كه با اعتراف خود بتواند توجه مردم بیشتر و بيشتري را به اين موضوع جلب سازد كه چه اتفاقي در زندان‏ هاي چين در حال وقوع است و براي متوقف ‏كردن جنايت خارج‏ سازی اعضای بدن ياري نمايد.

آقاي عبدالرحيم در مصاحبه‏ اش با صداي راديو اميد[6] گفت: "من اولين افسر پليسي هستم كه قدم پيش گذاشتم و اين جنايت را فاش كردم. حتي اگر اين كار باعث شود كه زندگيم در معرض خطر قرار گيرد، من هنوز هم مي‏ خواهم وظيفه ‏ام را براي متوقف ساختن اين جنايت به نحو احسن انجام دهم."

"تنها راهی كه مي‏ تواند مانع رژيم، در خارج‏ سازی اعضاي زنده بدن زنداني‏ ها شود، افشاء‏ كردن آن است. اين تنها راه است. اگر يكي از انتخاب‏ ها، ساكت باقي‏ماندن در مقابل چنين فجايعي باشد، آن با انجام‏ گرفتن جرم و جنايت توسط خود آن شخص برابري مي‏ كند. اگر من حرفي در اين مورد نزنم، يعني خودم مرتكب چنين جنايتي شده ‏ام."

"قتل در جایی شبیه یک اتاق صورت می‏ گرفت و سپس جويباري از خون در آنجا به راه می‏ افتاد. حالا من مي‏ خواهم آن در را باز كنم و به مردم درباره آنچه كه در اين اتاق اتفاق می افتاد بگويم. اما كساني هم وجود دارند كه مي‏ خواهند درهاي اتاق بسته بماند، حتي اگر سيلي از خون جاري شود."

آقاي عبدالرحيم معتقد است كه در آينده‏اي نزديك، پليس ‏هاي بيشتر و بيشتری كه شاهد عینی این وقایع هستند، قدم پيش خواهند گذاشت. "من صميمانه اميدوارم كه مهربانی را در قلب خود حفظ كنيد. من نام شما را نمي ‏دانم، و شما هم مرا نمي‏ شناسيد، اما به عنوان همكار پليس ‏تان، فقط مي‏ خواهم كه شما را متقاعد كنم تا سلاح‏ های خود را برگردانيد و رو به سمت آن مقامات فاسد حزب نشانه بگيرید. لطفاً اسلحه خود را رو به مردم بي‏گناه نشانه نرويد."

آقاي عبدالرحيم مي ‏گويد كه وی به گرمي مورد حمايت عموم در کشور سوئيس قرار گرفته است. در نتيجه پوشش خبري اخير رسانه ‏ها، هنگامي‏ كه مردم در كوچه و خيابان او را شناسايي مي‏ كنند، به وی خوشامد مي‏ گويند و مصرانه از او مي‏ خواهند تا قوي باشد و راهش را در انجام كار درست ادامه دهد.

 


[1] Nijat Abudureyimu     [2] organ harvesting

[3] Uyghur     [4] Liuwandao

[5] Xinjiang     [6] the Sound of Hope Radio


منبع : اپک تایمز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 6 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار