طاووس های سپید (3)

کد خبر 3285 - 1392 01 | تاریخ: 1715 روز پیش-1392/01/14 | ساعت: 16:44

White Peafowl در بسیاری از باغ وحش و پارک وحش های دنیا از جمله در پارک ژاردین دس پلنتس در پاریس نگهداری می شود. این طاوس نوع تغییر یافته (موتاسیون) ژنی از نژاد طاوس های آبی هندی می باشد. این نژاد دارای اختلاط خونی با نسبت 8/7 از نژاد سبز وحشی می باشد.

نر سفید اسپالدینگ که خانم اسپالدینگ این گونه را پرورش داده است به همین نام نیز شناخته می شود. این گونه جهش یافته دارای تاج سفید می باشد. چنانچه نر و ماده هر دو سفید اسپالدینگ باشند جوجه ها نیز سفید می شوند.

نرها و ماده ها کاملا به رنگ سفید و بدون مو هستند. حتی پوست صورت نر به رنگ سفید مایل به زرد است که به صورت رگه های زرد روی زمینه سفید نمایان می شود. دم در نرها بلند و نقش روی پرها کاملا به شکل چشم است که بر روی پرهای دم به وضوح نمایان هستند.

هر چه سن نر بیشتر شود طول پرهای دم بلندتر می شود. سن بلوغ در نرها، سه سالگی و در ماده، دو سالگی است و اوایل بهار فصل جفت گیری آنها است. تعداد تخم گذاری از یک الی پنج دوره و در هر دوره 8 الی 12 تخم می باشد و زمان تولد جوجه ها از 25 الی 28 روز است.

قدیمی ها می گویند طاووس سپید که از نایاب ترین هاست را اگر ببینید، شانس می آورید. در بین طاووس های زیبا و رنگی جذابیت طاووس سپید دو چندان است و بزرگان قوم گفته اند اگر دیده شود، صاحبان چشم ها شانس بزرگی در زندگی به رویشان لبخند خواهد زد.

 


منبع : آسمان بارانی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 14 + 5 چند است؟

ADVERTISING