عشق واقعی !!!

کد خبر 3340 - 1391 10 | تاریخ: 1813 روز پیش-1391/10/10 | ساعت: 10:24

چهار نفر در زندگی ‏تان هستند:

1- خودتان

2- کسی که او را بیشتر از هر کسی دوست دارید.

3- کسی که شما را بیشتر از هر کسی دوست دارد.

4- کسی که بقیه زندگی‏ تان را با وی سپری می‏ کنید.

... چند نفر دیگر می‏ توانید پیدا کنید؟!

برای اولین بار با کسی آشنا می شوید که شما را دوست دارد و  یاد می‏ گیرید احساسات دوست داشتن چگونه است. به دلیل اینکه با احساسات دوست داشتن آشنا شده ‏اید، پس از آن می‏ توانید شخصی را پیدا کنید که شما را بیش از هر کسی دوست بدارد. وقتی تجربه دوست داشتن دیگران را بدست آوردید و همچنین خودتان نیز دوست داشته شدید، خواهید فهمید که اکنون به چه چیزی بیشتر از هر چیزی نیازمندید. سپس شخصی را پیدا خواهید کرد که برایتان مناسب ترین باشد و بتوانید بقیه عمرتان را با وی سپری کنید.

متاسفانه و به طور غم‏ انگیزی در زندگی واقعی، این سه نفر یکی نیستند. اولین کسی را که احتمالا بیشتر از همه دوست خواهید داشت، کسی است که شما را دوست نخواهد داشت! و فردی که شما را بیشتر از هر کسی دوست خواهد داشت، آن فردی نخواهد بود که بیشتر از هر کسی دوستش بدارید و فردی که بقیه عمر و زندگی ‏تان را با وی سپری می‏ کنید کسی نخواهد بود که بایستی بیشتر از هر کس او را دوست داشته باشید، یا کسی که بیشتر از هر کسی شما را دوست داشته است. او فقط فردی خواهد بود که در زمان و مکانی مناسب در مسیر سرنوشت شما پیدایش شده است.

شما در زندگی دیگران چه جایگاهی دارید؟ مطمئنا هیچ فردی تمایل به تغییر خواسته‏ های قلبی‏ اش را ندارد.

در آن زمانی که شما را دوست داشته است، او واقعاً به شما عشق می ورزیده است. وقتی که واقعاً شما را دوست دشته است، نمی‏ توانسته فقط تظاهر به دوست داشتن تان کرده باشد. همین طور هم وقتی دیگر بیش از این شما را دوست نداشت، هیچ راهی برای آنکه تظاهر کند که  هنوز دوست تان دارد نبود.

وقتی کسی شما را دوست ندارد و می ‏خواهد ترک تان کند، می بایست از خود بپرسید که آیا هنوز او را دوست دارید؟ اگر شما هم دیگر او را دوست ندارید، سعی نکنید منصرفش کنید، غرور خود را حفظ کنید. اگر هنوز او را دوست دارید، می‏ بایست شادمانی او را آرزومند باشید و آرزو کنید که او با کسی که بیش از هر کسی دوستش دارد باشد و او را به زور متوقف نکنید. اگر وی را از یافتن شادمانی واقعی ‏اش با کسی که بیش از هر کسی دوست دارد متوقف کنید، نشان دهنده این است که واقعاً دوستش ندارید و اگر او را دوست ندارید چطور می‏ تواند صحیح باشد که وی را به خاطر تغییر در قلبش سرزنش کنید.

عشق چیزی نیست که بشود آنرا به مالکیت خود درآورد و شما نمی‏ توانید آنرا به چنگ خود درآورده و زیر تشک خود پنهان کنید. اما ماه هرگز پشت ابر باقی نمی ‏ماند. به عبارت دیگر وقتی کسی را دوست داشتید روش دیگری را برای بدست آوردن آن فرد اتخاذ کنید. اجازه دهید که او فردی باشد که در ذهن شما در تمام زندگی‏ تان ماندگار شود. اگر واقعاً کسی را دوست دارید، می ‏بایست او را همانطور که هست، دوستش بدارید. او را، به خاطر هم چیزهای مثبتش و هم نقاط منفی‏ اش دوست بدارید. نمی‏ توانید آرزو داشته باشید و بخواهید که وی همانطوری که شما می‏ خواهید بشود، چون شما دوستش دارید و اگر نتواند آنطوری که شما می‏ خواهید تغییر یابد آنگاه دیگر بیش از این دوستش نخواهید داشت. وقتی واقعاً فردی را دوست داشته باشید نمی توانید برای دوست داشتن‏ تان دلیلی پیدا کنید و فقط این را می‏ دانید که در هر کجا و در هر زمان و تحت هر شرایطی چه خوب و چه بد، آرزو دارید که با او باشید.

عشق واقعی زمانی ایجاد می ‏شود که دو نفر بتوانند در کنار یکدیگر از سخت ‏ترین سختی‏ ها عبور کنند، بدون اینکه از یکدیگر قول خاصی بگیرند و یا لیستی از تعهد برای هم ردیف کنند. در یک رابطه، شما می‏ بایست تلاش کنید و زمان بگذارید و این گونه نیست که همیشه در انتها پاسخ بگیرید. دور بودن تان از یکدیگر، یک آزمایش برای شما خواهد بود. اگر رابطه ‏ای قوی نباشد، در اینصورت بایستی شکست را بپذیرید. عشق واقعی، هرگز به نفرت منتهی نمی ‏شود.

وقتی دو نفر عاشق یکدیگر می‏ شوند، دوست دارند از یکدیگر بخواهند که برای هم قسم بخورند و به یکدیگر قول هایی بدهند. چرا این را از یکدیگر می‏ خواهند؟ چون به یکدیگر اعتماد ندارند، آنها به عشق خود نیز اعتماد ندارند. قسم و تعهد آنان به یکدیگر فایده‏ ای ندارد. "اگر آسمان به زمین سقوط کند، اگر اقیانوس‏ها خشک شوند؛ عشق من به تو هرگز تغییری نخواهد کرد!" همه می ‏دانیم که هرگز آسمان به زمین نمی افتد و اقیانوس‏ها نیز خشک نمی ‏شوند. حتی اگر چنین اتفاقی بیافتد آیا هنوز زنده خواهیم ماند؟ مراقب باشید وقتی قولی می‏ دهید، قولی که نتوانید به آن پایبند باشید را ندهید. با قسم خوردن به چیزهایی که هرگز اتفاق نخواهد افتاد، باعث رنجش دیگری نشوید و همین طوری حرفی را نزنید. به خاطر بسپارید! قسم خوردن به چیزهایی که هرگز اتفاق نخواهد افتاد، آیا واقعا موثر است!!؟ در یک رابطه آنچه که می‏ گویید مهم نیست، بلکه مهم عمل شماست. اگر چیزی را بگویید که خودتان به آن باور ندارید، شنونده نیز بدان باور نخواهد داشت.

 


منبع : ترجمه از: http://www.lovefatedestiny.com/reallove.htm

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 10 + 4 چند است؟

ADVERTISING