جعبه ‏ای پر از بوسه

کد خبر 3377 - 1391 12 | تاریخ: 1732 روز پیش-1391/12/29 | ساعت: 11:07

چند سال قبل، مردی دختر 3 ساله ‏اش را بخاطر خراب کردن تعدادی کاغذ طلایی به سختی تنبیه کرد. پول زیادی خرج شده بود و به همین خاطر وقتی دید کودکش یک جعبه را تزئین می‏ کرد که روی درخت کریسمس بگذارد، عصبانی شد.

با این وجود، روز بعد دختر کوچولو یک هدیه برای پدرش آورد و گفت: این هدیه برای توست پدر. در آن هنگام پدر از تنبیه شدیدی که روز قبل انجام داده بود شرمسار شد، اما وقتی داخل جعبه را دید که خالی است دوباره عصبانیتش فوران کرد. سر دخترک داد کشید و گفت: آیا نمی ‏دانی وقتی هدیه‏ ای به کسی می ‏دهی باید چیزی داخلش بگذاری؟

دخترک همان ‏طور که اشک می‏ ریخت جواب داد: اوه پدر، داخل این جعبه خالی نیست. من داخل این جعبه برای تو یک عالمه بوسه فوت کردم. همه‏ اش را برای تو فرستادم.

پدر ناگهان از هم وا رفت. بازوانش را دور دختر کوچولو حلقه زد و از وی خواست که پدرش را ببخشد.

این پدر آن جعبه را برای سالهای زیادی زیر تختش نگه داشت و هروقت دلسرد و غمگین می ‏شد به این جعبه نگاهی می ‏انداخت و عشق کودکی که در داخل این جعبه گذاشته شده بود را به خاطر می ‏آورد.

در دنیای واقعی، هر کدام از ما جعبه های طلایی پر شده از عشق‏ های بدون شرط و بوسه ‏هائی به فرزندان، دوستان، خانواده و خدا داریم. چه چیز دیگری می‏تواند با ارزش ‏تر از این باشد که آنها را صادقانه به صاحبانشان هدیه دهیم!

 


منبع : academictips

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 16 + 4 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر