وقتی حزب کمونیست چین به پایان خود نزدیک می شود!

کد خبر 350582 - 1394 09 | تاریخ: 609 روز پیش-1394/09/30 | ساعت: 05:55

لیو یو  پسر ژنرال انقلابی سابق ارتش چین، لو روئیچینگ»

لیو یو (چپ)، پسر ژنرال انقلابی سابق ارتش چین، «لو روئیچینگ» و همسر متوفی وی (راست)، «تینا لئونگ»، تاجر و بازیگر سابق هنگ کنگی. (Screen shot/NTDTV)

 

پسر یکی از انقلابیون چینی و از موسسین حزب کمونیست چین در نامه‌‌‌‏ای سرگشاده که در یکی‌‌‌‏از روزنامه‌‌‌‏‌‌‌‏های هنگ‌‌‌‏کنگ منتشر شده، می‎گوید «شی جین‌‌‌‏پینگ»، رهبر حزب کمونیست چین، قصد پایان دادن به دیکتاتوری تک‌‌‌‏حزبی و تبدیل چین به کشوری دموکرات دارد.

لیو یو، که اکنون ۷۱ ساله و ساکن آمریکا است، می‌‌‌‏نویسد: «تنها راه از‌‌‌‏بین بردن فساد، معرفی دموکراسی به‌‌‌‏صورت تدریجی است.»

لیو ادامه می‌‌‌‏دهد: «چین با بحران‌‌‌‏های متوالی به‌‌‌‏ستوه آمده است: بحران ایمان، محیط زیست، اقتصاد، سرمایه‌‌‌‏گذاری، آموزش، پزشکی و منابع طبیعی. چرا؟ ریشه همه مشکلات، دیکتاتوری تک حزبی حزب کمونیست چین است.»

این نامه سرگشاده جالب توجه، سوم دسامبردر روزنامه هنگ کنگی Open Daily منتشر شده است.

لیو یو به فهرستی در‌‌‌‏حال رشد از مقامات پیشین حزب، مخالفان و ناظران قدیمی چینی پیوسته که پیش‌‌‌‏بینی می‌‌‌‏کنند حزب کمونیست چین در‌‌‌‏حال فروپاشی است؛ که این موضع خلاف تصویری از یک ابرقدرت است که مقامات چینی به جهان نشان می‎دهند.

خانواده لیو و شی تاریخ مشترک عمیقی دارند؛ چنان‌‌‌‏که لیو، شی را «برادر شی» خطاب می‌‌‌‏کند.

وی نامه را با یادآوری نزدیک بودن رابطه والدین آن دو آغاز می‌‌‌‏کند. پس از آن‌‌‌‏که «لیو روئیچینگ»، از اولین اعضای حزب و بنیان‌‌‌‏گذار دستگاه امنیت عمومی چین و «شی ژانگخون»، رئیس سابق بخش تبلیغات حزب، از معاونین کابینه دولت در سال ۱۹۵۹ شدند، تبدیل به «دوستانی صمیمی» شدند.

در این نامه، لیو به شی جین‌‌‌‏پینگ به‌‌‌‏خاطر ماندن بر سر قدرت حتی پس از کودتای جناح سیاسی رقیب تبریک می‌‌‌‏گوید، اما اصرار دارد که کمپین ضد فساد شی جین‌‌‌‏پینگ برای اصلاح حزب در‌‌‌‏نهایت موجب فروپاشی حزب خواهد شد.

لیو می‌‌‌‏نویسد: «کل حزب کمونیست فاسد است. هیچ مقامی نیست که فاسد نباشد. در‌‌‌‏واقع با مخالفت با فساد، با حزب مخالفت می‌‌‌‏کنید؛ و اگر در کمیته دائمی دفتر سیاسی حزب، یک حامی دارید، چهار نفر دیگر منتظر سقوط شما هستند.»

از‎نظر لیو، شی جین‌‌‌‏پینگ باید با انبوه مشکلاتی که رژیم چین را به ستوه آورده و سرعت سقوط آن را بالا برده، امکان آزادی مطبوعات، شکل‎گیری احزاب سیاسی جدید، برگزاری انتخاباتی دموکراتیک، ایجاد دستگاه قضایی مستقل و واگذاری کنترل ارتش از حزب به مردم را بدهد.

لیو می‌‌‌‏نویسد: «رژیم چین در سازمان ملل متحد گفت: صلح، توسعه، عدالت، دموکراسی و آزادی از ارزش‌‌‌‏های مشترک همه انسان‌‌‌‏هاست… لطفاً حرف و عملتان یکی باشد.»

وی در ادامه می‌‌‌‏افزاید: «انقلاب فرهنگی، کشتار میدان «تیان آن من» و آزار و اذیت پیروان فالون دافا (یا فالون گونگ)، همه از مواردی هستند که رژیم چین درآن‌‌‌‏ها برخلاف قانون عمل کرده است.»

در پایان این نامه لیو می‌‌‌‏گوید: «پدران ما از مهم‌‌‌‏ترین انقلابیون «مائو تسه تونگ» بودند…. اما بعد از انقلاب به‌‌‌‏جای یک دولت دموکرات، یک رژیم دیکتانوری به‌‌‌‏وجود آمد. این تفاوت مائو و «جورج واشنگتن» در امریکا است.»

اپک تایمز در ۳۵ کشور و به ۲۱ زبان منتشر می‎شود.


منبع : اپک تایمز فارسی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 6 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط سبک زندگی