چگونگی پیشگیری از افسردگی پس از زایمان

کد خبر 3527 - 1391 06 | تاریخ: 1888 روز پیش-1391/06/31 | ساعت: 10:11

براساس نتایج حاصله از یک مطالعه جدید ارائه شده در همایش زیست شناسی تجربی که در سال 2011 در واشنگتن دی سی مورخ 12 آوریل تشکیل شده بود، مصرف غذاهای حاوی مقدار زیادی از اسید های چرب امگا 3 (Omega-3 ) مانند ماهی های چرب در طی دوره بارداری، می تواند به پیش گیری افسردگی پس از زایمان کمک کند.

اسید های چرب امگا 3 مانند اسید دوکوساهکزانویک[1] برای مغز، اعصاب و سیستم قلبی عروقی مفید هستند، و در مواد غذایی مانند قزل آلا، شاه ماهی و گردوها یافت می شوند.

یک تیم پژوهشی به سرپرستی دکتر میشل از دانشکده پرستاری دانشگاه کانکتیکت، به 52 زن باردار، کپسول های روغن ماهی حاوی 300 میلی گرم  DHAیا یک دارونما را به مدت پنج روز در هفته، از هفته های 24 تا 40 حاملگی شان دادند. با استفاده از یک مقیاس آزمایشی افسردگی پس از زایمان، میزان افسردگی در دو و شش هفته و سپس سه و شش ماه پس از تولد تعیین گردید. بر اساس گزارش منتشره از مطبوعات، تیم محققان دریافتند آن دسته از زنانی که کپسول روغن ماهی مصرف کرده بودند، نمره پایین تری در سطح افسردگی بدست آوردند. محققان این طور نتیجه گرفتند که "مصرف DHA در طی دوران بارداری، اثر بالقوه ای در کاهش علائم افسردگی پس از زایمان داشته است.

با وجود این که این مطالعه برای هرگونه نتیجه گیری قطعی در مورد اثرات روغن ماهی بر افسردگی پس از زایمان کافی نیست، مطبوعات، خوردن حداقل یک وعده از امگا 3 فراوان از ماهی را برای زنان باردار به مدت دو تا سه وعده در هفته پیشنهاد دادند. دکتر میشل این طور اظهار می کند که "من نمی گویم این کار حتما از افسردگی پس از زایمان جلوگیری می کند، اما می توان گفت ماهی چرب و دیگر غذاهای غنی از امگا 3 برای زنان و رشد جنین شان مفید است".

 


[1]- docosahexaenoic acid

 


منبع : گروه سه نشانه

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 12 + 8 چند است؟

ADVERTISING