تلاش تازه پلیس چین برای سرکوب بیشتر!

کد خبر 355816 - 1394 10 | تاریخ: 596 روز پیش-1394/10/10 | ساعت: 07:59


آزار و شکنجه ی فالون دافا

مدیتیشن در تمرین گروهی فالون گونگ یا فالون دافا در سانفراسیسکو. ۱۵ اکتبر. (Dai Bing/Epoch Times)

 

 بر اساس اخباری غیر رسمی که اپک‌تایمز به دست آورده، شاخه محلی پلیس مخفی شهر تیان­جین در شمال شرقی چین، تدابیری برای افزایش ارعاب و دستگیری شهروندان چینی که روشی معنوی را تمرین می‌کنند، اتخاذ کرده است.

اداره ۶۱۰ منطقه دونگلی تیانجین در سندی تحت عنوان «اعلامیه امر فوری برای شروع ممانعت ویژه» به تمام سطوح خیابانی و سازمان‌های مربوط به حزب کمونیست چین در شهر پورت ابلاغ کرده که پیروان روش معنوی فالون دافا (فالون گونگ) را به بهانه «حفظ ثبات کلی منطقه»، مورد هدف قرار دهند. فردی که این سند را به اپک تایمز داده گفت به اعتقاد او این سند در تمام مناطق تیان­جین توزیع شده است.

اداره ۶۱۰ یک سازمان غیر قانونی است که به دستور «جیانگ زمین»، رئیس سابق حزب کمونیست چین برای سرکوب تمرین کنندگان فالون گونگ، تمرین تزکیه سنتی چینی که دارای پنج سری تمرین حرکتی و آموزه‌های معنوی است، تشکیل شد. طی ۱۶ سال گذشته تمرین کنندگان فالون گونگ مورد سرکوب و آزار و شکنجه حزب کمونیست چین قرار دارند.

اداره ۶۱۰ تیان­جین به بخش‌های تحت فرمان خود دستور داده که از ۱۵ دسامبر تا آخرین هفته فوریه که مصادف با سال نو قمری چینی است به مهار و سرکوب تمرین کنندگان فالون گونگ بپردازند.

طی این دستور سازمان‌های مختلف دولت «موظف به تقویت مبارزه با پرونده‌های دادخواهی نادرست» و همچنین «افزایش مقابله و کنترل» شدند. هر چند مشخص نیست این دستورات تنها طی یک سند ابلاغ شده باشد.

«پرونده‌های دادخواهی نادرست»، ممکن است به بیش از دویست هزار شکایت کیفری علیه جیانگ زمین اشاره ‌کند؛ پرونده­هایی که از خرداد امسال به بالاترین نهاد قانونی کشور برای پیگرد قانونی ارائه شده است. وب سایت Minghui.org که محلی برای جمع‌آوری و ارائه اطلاعات مربوط به آزارو شکنجه فالون گونگ است، اطلاعات دقیقی از آماری که دادخواست ارائه کرده‌اند در دست دارد. اما هنوز معلوم نیست که دستور سرکوب اخیر در تیان­جین علیه فالون‌گونگ ارتباطی به این موضوع دارد یا نه.

دلیل اداره ۶۱۰ برای افزایش آزار و اذیت فالون‌گونگ ظاهراً، افزایش فعالیت این گروه در طول جشن‌های سال نو ذکر شده است. (ولی اینکه تمرین کنندگان این کار را انجام می دهند یا نه مشخص نیست)

مقامات تیان­جین پیش از این تلاش خود را برای بدنام کردن فالون گونگ شروع کرده‌اند. برای مثال به گفته یک تمرین کننده فالون دافا در منطقه هبی یک دیوار گچی برای نوشتن تبلیغات علیه فالون دافا در نظر گرفته شده است. وی گفت که امسال آزار و اذیت در شهر شدیدتر شده است. تخمین زده می‌شود که از هفته گذشته تا کنون ۵۰۰ نفر دستگیر شده‌ باشند.


منبع : اپک تایمز فارسی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار