صلیب‌‌‏ های چندین کلیسا در چین برداشته شد!

کد خبر 379375 - 1394 11 | تاریخ: 671 روز پیش-1394/11/26 | ساعت: 08:50

جوانی چینی در‏حال عبادت در شب کریسمس در کلیسای کاتولیک در پکن. 24 دسامبر 2014. (Fred Dufour/AFP/Getty Images)

جوانی چینی در‏حال عبادت در شب کریسمس در کلیسای کاتولیک در پکن. ۲۴ دسامبر ۲۰۱۴٫ (Fred Dufour/AFP/Getty Images)

به‌‌‏تازگی سرویس رادیو آزاد آسیا (FRA) فیلمی از ماشین‌‌‏آلات سنگین و کارگرانی در استان «ژجیانگ» را منتشر کرده که در‌‌‏حال برداشتن صلیب‌‌‏های چندین کلیسا هستند.

ژانویه امسال تقریباً ۱۸ صلیب در شهر «ونژو» برداشته شد که این آخرین اقدام رژیم کمونیستی چین در هدف قرار دادن نمادهای مسیحیت در این استان بوده است. این در‌‌‏حالی است که صدها کلیسا از ماه مه گذشته با این اقدامات روبه‌‌‏رو شده‌‌‏اند.

آخرین اقدام این حزب دستگیری اعضای مذهبی محلی بوده است. شش کارگر کلیسا و وکیل آن‌‌‏ها، «ژانگ کای» هنوز در بازداشت هستند.

یکی از مسیحیان در یکی‌‌‏از رسانه‌‌‏های اجتماعی چینی‌‌‏زبان نوشته است: «کسانی که مرتکب اعمال اشتباه می‌‌‏شوند، در آینده سزای اعمالشان را خواهند دید. طوفان همچنان در سراسر استان ادامه دارد!»

جمعیت نسباتاً زیادی از مسیحیان در دو شهر ژجیانگ و ونژو زندگی می‌‌‏کنند. حدود ۱٫۵ میلیون نفر و یا به بیانی دیگر ۲ درصد از جمعیت ۵۰ میلیون نفری این استان مسیحی هستند.

در چین، مسیحیت یکی‌‌‏از پنج مذهب قانونی حکومت ملحد کمونیستی است که به‌‌‏رسمیت شناخته شده‌‌‏ است. با این‌‌‏حال، تنها شکل قانونی آئین پروتستان، سه کلیسای میهنی خودی است. «کلیسای خانگی» مسیحیان از آزار و اذیت مقامات چینی از جمله شکنجه و بازداشت در اردوگاه‌‌‏های کار رنج می‌‌‏برد.

گزارش رادیو آزاد آسیا شامل مصاحبه‌‌‏ای با یک مسیحی چینی به‎نام «گائو یانگ‌‌‏فنگ» اهل «شنزن» است. وی می‌‌‏گوید، عدم توانایی مسیحیان در حمایت‌‌‏از یک‌‌‏دیگر، سرکوب آن‌‌‏ها را راحت‌‌‏تر کرده است.

وی به رادیو آزد آسیا اظهار داشت: «ما از هم جدا هستیم. زمانی‌‌‏که سرکوب می‌‌‏شویم، نمی‌‌‏توانیم به هم کمک چندانی کنیم.»


منبع : اپک تایمز فارسی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 2 + 7 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار