رژه صلح آمیزی که اشک به چشمانتان می آورد!

کد خبر 3912 - 1391 07 | تاریخ: 1855 روز پیش-1391/07/30 | ساعت: 11:30

موزیک و آهنگ های موزون و پرمحتوا همواره بر انسان تاثیر بسزایی داشته است و انسان را با عواطف درونی اش پیوند داده و روحش را تلطیف می کند. گاهی اوقات موزیکی که هیچ آوازی ندارد پیامش را به طور عمیقی به قلب شنوندگانش منتقل می کند، آنجاست که بشر پی می برد فقط زبان نیست که گویاست، بلکه زبان غیرکلامی بشر نیز گاهی می تواند مستقیما قلبها را نشانه بگیرد و بدون رد و بدل شدن کلام زبانی، پیامش را منتقل کند. یکی از انواع موزیک های بسیار تاثیرگذار را می توانید در رژه های صلح آمیزی به نام "مارش سرزمین الهی[1]" که امروزه در کشورهای مختلفی برگزار می شود بیابید.

رژه یا مارش سرزمین الهی، چند سالی است در بسیاری از مناطق مختلف جهان در حال اجراست. در این رژه چند گروه مختلف به چشم می خورند. یک گروه، لباس های زرد رنگ به تن دارند و با موزیکی زیبا و آرامش بخش، تمرینی فیزیکی و ملایمی را ضمن راه رفتن انجام می دهند.

گروه دیگر لباسهای صورتی رنگ زیبا و باشکوهی به تن دارند و همزمان با یک نوع موسیقی خاص، در داخل همین رژه با انجام حرکاتی موزون و دلپذیر گلهای نیلوفری صورتی را در دست گرفته و به نمایش در می آورند.

گروهی نیز در داخل قایقهایی به شکل گل نیلوفری تزئین شده به صورت نشسته یا ایستاده حرکاتی دلپذیر  و آرام را با موزیکی ملایم به نمایش در می آورند و یا تمریناتی فیزیکی همچون مدیتیشن را اجرا می کنند. لباسهای آنان با رنگهای بسیار زیبایی طراحی شده است. قایقها نیز به طور رنگارنگ و باشکوهی طراحی شده اند و همراه با راهپیمایان آنان را دنبال می کنند.

گروهی دیگر نیز لباسهایی آبی به تن داشته و در این مارش، موزیکی خاص می نوازند که مو را بر تن راست می نماید و سازهایی همچون ترومپت[2]، طبل[3]، فلوت[4]، و  ... را می نوازند و رهگذران را از این آهنگ خوش خود بهره مند می سازند. آنان لبخند بر لب داشته و با محبت به تماشاچیان می نگرند. احساس آرامش و چهره صلح جوی شان بسیار آشکار است و همین حس را نیز در بیننده ایجاد می کند.

تماشاچیان آنان را با تحسین می نگرند و کنجکاو از اینکه آنان که هستند و منظورشان از این رژه زیبا چیست. تعدادی از اعضای گروه آنان بیرون از رژه فلایرهایی در این رابطه بین تماشاچیان کنجکاو و مشعوف از نمایش و موزیک پخش می کنند.

تعدادی نیز در داخل رژه، بنرهایی در دست می گیرند که روی آنان به زبان انگلیسی و یا چینی نوشته شده است"فالون دافا خوب است" و یا " حقیقت، نیکخواهی و بردباری" و یا "حزب کمونیست چین، آزار و شکنجه تمرین کنندگان فالون دافا را متوقف کن".

در فلایرها در مورد تاریخچه یک تمرین معنوی تزکیه و پالایش ذهن و بدن به نام "فالون دافا" نوشته شده است و همچنین اینکه چگونه و چرا حزب کمونیست چین آزار و شکنجه تمرین کنندگان این روش را در آنجا آغاز نمود و بعد از گذشت 12 سال، کماکان به شکنجه و کشتار آنان ادامه می دهد.

آنان همچنین با مهربانی و صبر و حوصله به طور شفاهی نیز به تماشاچیان در این مورد توضیح می دهند. اکثر افرادی که این رژه را تماشا می کنند چشمانشان اشک آلود می شود و به شدت تحت تاثیر قرار می گیرند و از موزیک و حرکات موزون و اجرای تمرینات بسیار لذت می برند.

 


[1] -  Divine land march (parade)

[2] - Trumpet

[3] -  Drum

[4] -  Flute

 


منبع : روزنامه اپک تایمز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 20 + 9 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر