به زودی برج ایفل به درختی عظیم تبدیل می شود !

کد خبر 3955 - 1391 08 | تاریخ: 1839 روز پیش-1391/08/16 | ساعت: 10:34

گروه جینجر تصمیم دارد برج ایفل را توسط ۶۰۰,۰۰۰ نهال، به درختی عظیم مبدل سازند. رویای آن‌ها این است که این ارتفاع ۳۲۴ متری را به مجراهای پلاستیکی مجهز کنند و سپس کیسه‌های محتوی گیاه را در آن‌ها جاسازی کنند تا برج ایفل به عنوان نماد زیبایی شهر پاریس به یک درخت عظیم رو به رشد تبدیل شود! این گروه، هزینه این پروژه را ۷۲ میلیون یورو(حدود ۹۷ میلیون دلار آمریکا)، برآورد کرده‌ است که ۸۷٫۸ تن کربن دی اکسید را از شهر پاریس می‌زداید.

این طرح ابتدا توسط لی فیگارو مطرح شد و اخیراً در مطبوعات تحت عنوان ” طرح پوشاندن برج ایفل با گیاه” چاپ شده است. گروه جینجر یک طرح گرافیکی نیز از ایده خود پیاده کرده‌اند که چاپ شده است. به نظر می‌رسد این گروه فکر تمامی مشکلات احتمالی را کرده‌اند؛ وزن پوشش گیاهی برج  حدود ۳۷۸ تن برآورد شده است که ملزم طراحی یک سیستم آبیاری کارا برای برج است که جینجر حتی این سیستم را نیز طراحی کرده است.

این گروه معتقد است پوشاندن برج ایفل با گیاه می‌تواند نماد مناسبی برای تعهد فرانسه به حفاظت از محیط زیست در آینده باشد. گروه جینجر یک مدل کوچک ازاین پروژه در حومه پاریس ساخته است و بهار امسال کشت گیاه را روی آن آغاز می‌کنند تا در ژوئن به رویای خود جامه‌ی عمل بپوشانند. نگران نورپردازی برج هم نباشید! سیستم نورپردازی برج که حدود یک دهه‌ی پیش برج به آن مجهز شد، با این طرح تداخلی نخواهد داشت. اگر یک مقام رسمی به این طرح چراغ سبز نشان دهد، گروه جینجر به پوشش گیاهی طرحشان چراغ های LED  را اضافه می‌کنند تا مثل گذشته، ایفل هر شب سر ساعت بدرخشد.

 


منبع : پیچ گوشتی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 2 + 1 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط فرهنگ و هنر