تظاهرات آزادیخواهان روس با شعار روسیه بدون پوتین

کد خبر 4023 - 1391 07 | تاریخ: 1873 روز پیش-1391/07/16 | ساعت: 08:50

به گزارش خبرگزاری فرانسه، معترضان به نتایج انتخابات اخیر روسیه قرار است ساعت 15 به وقت مسکو تظاهرات خود را در پایتخت و دیگر شهرهای بزرگ این کشور برگزار کنند. هم اکنون بیش از 20 هزار نفر در مرکز مسکو گرد آمده اند و لحظه به لحظه به تعداد جمعیت افزوده می شود.

درحالی که شهرداری مسکو مجوز تظاهرات 30 هزار نفری را به معترضان انتخابات مجلس نمایندگان روسیه در میدان بالوتنایا در نزدیکی مرکز شهر مسکو داده است، صدها مامور پلیس و نیروهای امنیتی وزارت کشور از دیشب و امروز در میدان سرخ، میدان انقلاب و میدان مانژ در مرکز مسکو مستقر شده اند و تردد مردم در این مناطق را کنترل می کنند.

 

معترضان، ابطال نتایج انتخابات و برکناری رئیس کمیسیون مرکزی انتخابات روسیه را خواستار هستند و شعار می دهند: روسیه بدون پوتین.

ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه پیش از این با انتقاد شدید از آمریکا گفته بود، معترضان به نتایج انتخابات با چراغ سبز آمریکا تحرکات خود را آغاز کرده اند و از طرف آمریکا حمایت مالی می شوند.

طبق برنامه تجمع اعتراضی امروز در شهرهای روسیه تا ساعت 18 به وقت مسکو ادامه خواهد داشت.

رویتر:تظاهرات ضد دولتی در خاور دور روسيه آغاز شد. تظاهرات سراسری بر ضد ولادیمیر پوتین نخست وزیر روسیه و تقلب ادعایی در انتخابات این کشور روز شنبه در خاور دور روسیه آغاز شد.

شاهدان اعلام کردند حدود یک هزار نفر در شهر ولادیووستوک در سواحل اقیانوس آرام تظاهرات کردند و خبرگزاری ریانووستی نیز گزارش داد حدود بیست نفر نیز در شهر خاباروفسک واقع در حدود سی کیلومتری مرز چین دستگیر شدند.

انتظار می رود هزاران نفر در تجمعات در دهها شهر روسیه از ولادیووستوک در شرق تا کالینینگراد تقریبا هفت هزار و چهار صد کیلومتر دورتر در غرب این کشور شرکت کنند.

به گزارش خبرگزاری رویتر از مسکو، این بزرگ ترین اعتراضات سیاسی در روسیه از زمان به قدرت رسیدن پوتین در سال دو هزار تاکنون به حساب می آید.


منبع : ایران پرس نیوز

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 8 + 3 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار