ویژگی های یک مرد جذاب از نظر زنان!!!

کد خبر 4095 - 1391 08 | تاریخ: 1754 روز پیش-1391/08/08 | ساعت: 11:27

پژوهش جدیدی که در دانشگاه بریتیش کلمبیا[1] انجام شده است، نشان می دهد که زنان، مردان شاد و شنگول را به طور معناداری کمتر از مردانی که مغرور و تودار هستند جذاب می دانند. این مطالعه به ما کمک می کند تا  چگونگی شیفتگی نسبت به مردان بد را تشریح کنیم و همچنین انواع مختلف دسته بندی های جنسیتی مردان و زنان در جذابیت های غیرکلامی که عموما شامل هیجانهایی همچون شادمانی، غرور و خجالتی بودن می شود را مشخص نماییم. این مطالعه، اولین پژوهشی است که جذابیت غرور یا خجالتی بودن را مورد مطالعه و بررسی قرار می دهد.

دکتر جسیکا تریسی[2] از بخش روانشناسی اینطور می گوید: "درحالی که داشتن صورت شاد یک ضرورت برای برقراری ارتباطات اجتماعی دوستانه و همچنین برای کسانی که درگیر مسائل جذابیت های جنسیتی هستند، محسوب می شود؛ اما، مطالعات کمی در مورد اینکه آیا واقعا لبخند جذب کننده است یا نه انجام شده است".

این مطالعه به این نتیجه دست یافت که زنان، کمتر جذب لبخند یک مرد شاد می شوند و کسانی را ترجیح می دهند که به نظر کمی مغرور و قدرتمند و یا اخمو و خجالتی باشند، و در مقابل مردان شرکت کننده این پژوهش نشان دادند که از نظر جنسیتی بیشتر جذب زنانی می شدند که به نظر شاد می آمدند و کمتر مغرور و  بی پروا بودند.

این پژوهش هم اکنون در مجله اینترنتی "هیجانات[3]" مربوط به انجمن روانشناسی امریکا[4] منتشر شده است.

 


[1]   - British Columbia

[2]   - Jessica Tracy

[3]   - Emotion

[4]   - American Psychological Association

 


منبع : ترجمه از وب سایت مید دی

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 8 + 2 چند است؟

ADVERTISING