ازدواج اجباري كودكان در انگليس

کد خبر 4626 - 1391 07 | تاریخ: 1863 روز پیش-1391/07/20 | ساعت: 19:39

موسسه‌های خیریه حمایت از کودکان در انگلیس نسبت به جدی نگرفتن ازدواج اجباری کودکان در این کشور، هشدار دادند. به نقل از روزنامه گاردین، در بسیاری از مدارس انگلیس، معلمین با دانش آموزانی روبرو می‌شوند که عنوان می‌کنند که از سوی خانواده برای ازدواج اجباری تحت فشار قرار گرفته‌اند.

"جازویندر سانگرا"، مدیر موسسه خیریه "کارما نیروانا" که موسسه‌ای در حمایت از قربانیان ازدواج اجباری است، می‌گوید: "در طول دو سال گذشته بیش از 215 مورد درخواست برای کمک و حمایت در برابر ازدواج اجباری به این موسسه ارسال شده، که بیش از نیمی از آن‌ها مربوط به کودکان زیر 17 سال بوده است."

با وجود این مشکل، مدارس انگلیس توجهی به آن ندارند و از دانش‌آموزان خود حمایت نمی‌کنند. سانگرا می‌گوید، با آنکه برای بیش از 100 مدرسه نامه برگزاری برنامه آگاهی بخشی در زمینه این معضل ارسال کردیم، تنها 2 مدرسه با آن موافقت کردند.

اما برخی دلیل این عدم همکاری مدارس را عدم دریافت مشوق‌های مناسب از سوی دولت عنوان می کنند.

"مایکل گاو"، وزیر آموزش انگلیس هم از پذیرفتن مسئولیت این امر شانه خالی کرده، و می‌گوید: "مدارس از نحوه برخورد با ازدواج اجباری آگاه هستند، و به همین جهت من اطمینان دارم که خود مدارس بهترین جا برای حل این مسئله هستند."

این موسسه خیریه که تحت نظارت واحد ازدواج اجباری دولت انگلیس کار می کند، اعلام کرده است که، یک سوم کودکانی که برای ازدواج اجباری به خارج از کشور برده می‌شوند، زیر 17 سال سن دارند.

سانگرا در پایان می‌گوید نکته ناامید‌کننده این است که این نوع سواستفاده نظیر دیگر انواع سواستفاده از کودکان جدی گرفته نمی‌شود.


منبع : انجمن مدافعان حقوق بشر

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 17 + 8 چند است؟

ADVERTISING

مطالب مرتبط اخبار