ایده هایی برای چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک دخترانه

کد خبر 463469 - 1395 09 | تاریخ: 252 روز پیش-1395/09/24 | ساعت: 00:59

رنگ های مناسب برای طراحی اتاق خواب دختر بچه ها، صورتی، سرخابی و رنگهایی از این تونالیته می باشد.

اصول چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق صورتی و فانتزی کودک دخترانه

چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک دخترانه

در طراحی اتاق فوق به خوبی از این رنگ در تمامی عناصر موجود در فضا و پوشش دیوارها استفاده شده است. رنگ صورتی خود را به تمامی عناصر مانند طرح روی فرش فانتزی، تا رو تختی کشانده است. طراح با وجود فضای کم، به شیوه ای هنرمندانه تمامی عناصر همچون تخت، مبلمان و کمد را در فضا جای داده است و به منظور تلطیف فضا از آباژور رنگی و گلدان های کوچک روی کمد استفاده کرده است.

اصول چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق کودک دخترانه

چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک دخترانه

اگر با مشکل کمبود جا مواجه نیستید، می توانید گوشه ای از فضای اتاق کودک خود را به فضایی کودکانه اختصاص دهید. در طرح فوق با ایجاد فضایی کودکانه با بهره گیری از شخصیت های کارتونی در سر در فضا و ایجاد فضای نشیمن و قفسه ها و باکس های دیوار، فضایی پر از شور و هیجان پدید آمده است که هر کودکی را به وجد می آورد.
در پوشش دیوارها از کاغذ دیواری طرح دار صورتی رنگ استفاده شده است و سعی شده است که این رنگ با عناصر موجود در فضا مانند صندلی ها و تزئینات اتاق متناسب باشد.

اصول چیدمان و طراحی دکوراسیون سبز اتاق کودک دخترانه

چیدمان و دکوراسیون سبز اتاق کودک دخترانه

مهم ترین نکته در طراحی فوق، چیدمان مناسب عناصر اتاق در فضای محدود آن است. سبز ملایم تخت خواب، میز و کمد ها آرامش خاصی را در فضا ایجاد کرده است. نورگیر وسیع در سمت چپ اتاق، نه تنها برای روحیه کودک مناسب است، بلکه نور مطلوبی را جهت مطالعه فراهم نموده است. ایده تخته گچی نه تنها کودک شما را به چالش می کشاند و شور و هیجان در او ایجاد می کند، بلکه همچون قابی بر دیوار جلوه می کند و اینکه کودک شما بفهمد که طراح این اثر خودش بوده است، به گونه ای باعث افزایش اعتماد به نفس او می شود.

اصول چیدمان و طراحی دکوراسیون سبز اتاق کودک دخترانه

چیدمان و دکوراسیون سبز اتاق کودک دخترانه

زیبایی دکوراسیون اتاق کودک دختر شما، منحصرا نیازمند هزینه گزاف نیست، گاهی شما می توانید با استفاده از عناصر بسیار ساده و با اصالت، زیبایی خاصی به محیط خود ببخشید. همچون طرح فوق، که با استفاده از متریال چوب تختی ساده و در عین حال زیبا ساخته است. که در طرح فوق نقطه عطف و چشمگیرترین عنصر به حساب می آید. این سادگی در آویز سقف نیز به چشم می خورد. طراحی این آویز در کنار عناصر کم هزینه آن، بسیار مجلل به نظر می آید. به منظور ایجاد صمیمیت و گرمای بیشتر محیط، از رنگ نارنجی برای پرده ها و کوسن استفاده شده است.

اصول چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق کودک دخترانه

چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک دخترانه

اتاق های زیر شیروانی همیشه اتاق های پر رمز و رازی برای کودکان هستند. اینگونه اتاق ها با شیب سقف در دو طرفشان، نوعی جذابیت وصف ناپذیر و حس خوب را در کودکان ایجاد می کنند. در این اتاق طراح با قرارا دادن عنصر جداکننده در وسط اتاق نه تنها به شیوه ای ماهرانه دو بخش استراحت و مطالعه را جدا کرده است، بلکه فضای اتاق را از حالت یکنواختی خارج نموده و زیبایی خاصی به اتاق بخشیده است. طراح با انتخاب تخت ماشینی، این حس را در بیننده تلقین می کند که، انتخاب این عنصر فقط مختص به اتاق پسر بچه ها نمی باشد و می تواند به زیبایی در اتاق یک دختر بچه ظاهر شود.

اصول چیدمان و طراحی دکوراسیون اتاق کودک دخترانه

چیدمان و دکوراسیون اتاق کودک دخترانه


منبع : اتاق

ارسال نظرات

userPhoto 3Neshaneh
جمع 19 + 3 چند است؟

مطالب تصادفی

ADVERTISING

مطالب مرتبط سبک زندگی